...
طرح و مدل‌های زیبایی

شیدینگ لب چیست؟ از صفر تا 100 مراحل آن + عوارض

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

شیدینگ لب روش جدید آرایش نیمه دائمی روی لب ها است که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است. شیدینگ نوعی آرایش دائمی لب به شمار می رود اما مانند سایر خدمات آرایش نیمه دائمی مثل میکروبلیدینگ ابرو و خط چشم خالکوبی شده، یک روش دائمی نیست و بعد از مدتی لب های شما به حالت قبل باز می‌گردد. این روش به شما این امکان را می دهد که بدون استفاده از رژ لب، رژ دائمی یا رژهای براق، با لب هایی کاملاً جذاب و زیبا بیدار شوید.

در صورتیکه یکی از بهترین متخصصین شیدینگ لب هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال مرکز مناسب برای زیبایی لب هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمایید.

انتخاب یک متخصص آموزش دیده در طول مشاوره بسیار ارزشمند خواهد بود تا به شما کمک کند تا بفهمید شیدینگ های مختلف چگونه با رنگ طبیعی لب شما ارتباط برقرار می کنند و نتایج نهایی چگونه خواهد بود. رفتن به ویزیت دکتر با دانستن اینکه کدام رنگ ها با رنگ پوست و ترجیحات رنگدانه شما مطابقت دارند، می تواند به تکنسین کمک کند تا شما را بهتر به نتیجه ایده آل خود راهنمایی کند و برساند.

انتخاب شیدینگ لب مناسب رنگ پوست شما

پیدا کردن رنگ لب مناسب برای استفاده در چند سال آینده می تواند گیج کننده باشد. با این حال، اگر به دنبال روشی ارزان برای استفاده از رژ لب هستید، شیدینگ لب ممکن است برای شما مناسب باشد. شیدینگ لب نوعی آرایش نیمه دائمی است که با استفاده از سوزن مکانیکی جوهر رنگی را روی لب ها اعمال می کند. اطلاعات زیادی در مورد قبل و بعد این روش، آنچه در طول درمان باید انتظار داشت و بهترین نکات برای مراقبت های بعد از آن وجود دارد. با این حال، روند انتخاب رنگ رژ لب اغلب بسیار دشوار می شود. با این حال، یافتن رنگدانه عالی برای دوست داشتن نتایج طولانی مدت ضروری است.

شیدینگ لب چیست؟ از صفر تا ۱۰۰

با مجله الماس زیبایی همراه باشید تا با توجه به نوع پوست خود، به راحتی رنگ رژ نهایی و موردپسند خود را انتخاب کنید.


پوست روشن :
افرادی که پوست روشن دارند باید از رنگ هایی مانند قرمز، سرخابی و مرجانی استفاده کنند. به طور کلی رنگ های مناسب برای پوست های روشن صورتی، هلویی و قرمز هستند.

پوست متوسط :
افرادی با رنگ پوست متوسط، مانند گندم روشن، باید از رنگ هایی با رنگ های بنفش، صورتی و هلویی پررنگ استفاده کنند. این نوع رنگ ها باعث شادابی چهره افراد با رنگ پوست متوسط ​​می شود.

پوست زیتونی :
افرادی که پوست زیتونی دارند با رنگ های خنثی نرم و گرم مانند مرجانی، کهربایی یا قرمز با پایه نارنجی روشن تر به نظر می رسند. برای جلوگیری از ایجاد کنتراست از سایه های تیره تر مانند قهوه ای، شرابی یا قرمز تیره خودداری کنید.

پوست تیره :
افرادی که پوست آن ها تیره است می توانند از اکثر رنگ ها برای انجام شیدینگ لب استفاده کنند. البته بهتر است از انتخاب رنگ های بنفش و قهوه ای پرهیز کنید و رنگ های صورتی و نارنجی پررنگ را امتحان کنید.

پس از شیدینگ لب چه اتفاقی می افتد؟

پس از شیدینگ لب، باید صبور باشید و از همه مهمتر بهترین روش های مراقبت پس از آن را برای دستیابی به بهترین نتیجه ایده آل دنبال کنید. شیدینگ لب می تواند بین دو تا سه سال دوام داشته باشد و پروتکل های مراقبت پس از آن مشابه پروتکل های تاتوهای دائمی است. مرحله بهبودی اولیه 1-2 هفته طول می کشد و تا هفته 4 لب های شما باید به طور کامل ترمیم شوند.

کیفیت و قوام مراقبت های بعدی از لب های شما پس از استفاده از شیدینگ لب به طور مستقیم بر ظاهر لب های شما در پایان روند بهبودی تاثیر می گذارد. یادگیری بهترین شیوه های بهداشتی و تغییرات سبک زندگی برای اطمینان از داشتن لب هایی با رنگ مناسب، صاف و سالم ضروری است.

یادگیری بهترین روش های بهداشتی و ایجاد تغییرات لازم در سبک زندگی، برآمدگی سالم، صاف و خوب را تضمین می کند. در ادامه همه چیزهایی که می توانید در طول فرآیند بهبود شیدینگ لب برای گرفتن نتایج بهتر در طولانی مدت انتظار داشته باشید آورده شده است.

مراحل شیدینگ لب

مراحل شیدینگ لب در روز اول

 • لب ها در روز اول تقریباً متورم می شوند.
 • برای اطمینان از عدم احساس درد در طول عمل، متخصص شما احتمالاً از کرم بی حس کننده استفاده می کند.
 • زمانی که احساس بی‌حسی شروع به تموم شدن می‌کند، ممکن است مقداری حساسیت و درد در ناحیه احساس کنید.
 • برای کاهش این عوارض می‌توانید کمپرس‌های یخ پیچیده شده در حوله‌های تازه را روی لب‌هایتان بمالید.
 • همانطور که جلسه شما به پایان می رسد، لب های شما مایع لنفاوی را به عنوان یک پاسخ التهابی طبیعی ایجاد می کند. بعد از حدود 4-6 ساعت، از یک دستمال مرطوب آب تمیز برای شستشوی این مایع از روی لب های خود استفاده کنید.
 • هنگامی که مایع تمیز شد، از یک مرطوب کننده برای تمیز و هیدراته نگه داشتن ناحیه استفاده کنید.
 • مانند خالکوبی های دائمی، رنگ رژگونه لب شما پس از اتمام جلسات روشن ترین رنگ آن خواهد بود. همانطور که ریز زخم ها شروع به بهبود می کنند، رنگی که انتخاب کرده اید ظاهر می شود.

تغییرات شیدینگ لب در روز 2-3

 • تا روز دوم تورم باید فروکش کرده باشد.
 • در روز سوم رنگ لب‌های شما باید تیره‌تر از زمانی که سالن را ترک کردید به نظر برسد.
 • در این مدت تمیز کردن و مرطوب کردن لب های خود دو بار در روز ضروری است.
 • برای شستن لب ها از آب یا پاک کننده های بدون عطر روی یک پد پنبه ای استفاده کنید.
 • لب ها را با پماد یا مرطوب کننده ملایم آبرسانی کنید.
 • برای جلوگیری از خشکی، لب های خود را هر چند وقت یک بار که لازم است آبرسانی کنید.
پوسته پوسته شدن شیدینگ لب

روز 3-4 – مرحله پوسته پوسته شدن

 • در حدود روزهای 3-4، لب های شما شروع به پوسته پوسته شدن می کنند.
 • هرگز دلمه ها را جدا نکنید. کندن دلمه ها می تواند رنگدانه رژ لب را محو کند یا لکه ای ایجاد کند. همچنین این خطر وجود دارد که زخم را باز کنید و باعث عفونت شود.
 • با ریزش پوسته های خشک لایه های جدیدی از پوست ایجاد می شود.
 • در این مرحله مهم است که با روال شستشو و بهداشت لب خود هماهنگ باشید. آبرسانی به لب های شما در این مرحله بسیار مهم است.
 • این مرحله لایه برداری می تواند تا یک هفته ادامه داشته باشد.
 • باید صبور باشید زیرا ممکن است تا چهار هفته طول بکشد تا جوهر به طور کامل در پوست بنشیند.

نتیجه نهایی شیدینگ لب در روزهای 7-10

 • پوسته پوسته شدن باید بعد از یک هفته یا بیشتر شروع به فروکش کند.
 • در این مرحله، رنگ لب باید 30 تا 50 درصد روشن تر از زمانی باشد که سالن را ترک کردید.
 • معمولاً پیش از بازگشت چند هفته بعد، رنگدانه به طور موقت ناپدید می شود. اساساً پوست در حال ضخیم شدن است زیرا بهبود می یابد و جوهر را برای مدت کوتاهی پنهان می کند.
 • بعد از 4-6 هفته، پوست خود را ترمیم می کرد و رنگ آن جا می افتاد. سپس جوهر دوباره نمایان می شود و سایه لب ایده آل شما نمایان می شود.

عوارض و معایب شیدینگ لب

 • ورم کردن لب
 • قرمز شدن لب
 • پوسته پوسته شدن لب
 • در موارد نادر عفونت در بافت لب، تب و لرز، و احساس سر درد
شیدینگ لب چیست؟ از صفر تا ۱۰۰

آیا شیدینگ لب به لب ها آسیب می رساند؟

شیدینگ زدن لب به طور کلی بی خطر است، اما خطرات خاصی مانند عفونت یا آلرژی وجود دارد. مشتریان باید در روزهای پس از انجام این عمل هوشیار باشند و مراقب علائم اشتباه باشند.

ماندگاری شیدینگ لب چقدر است؟

به طور معمول شیدینگ لب ها بین دو تا سه سال طول می کشد و به مرور زمان کم کم روشن و محو می شود تا زمانی که لب های شما به آرامی به سایه طبیعی خود بازگردند.

آیا سایه شیدینگ لب درد دارد؟

خیر، معمولاً آرایشگر شما از قبل یک محصول بی حس کننده روی لب های شما استفاده می کند تا درد و ناراحتی را به حداقل برساند. هرچه تحمل درد شما کمتر باشد، ممکن است احساس ناراحتی بیشتری کنید. با این حال، برخی از افراد ممکن است اصلاً درد شدید را تجربه نکنند.

آیا شیدینگ زدن لب بهتر است یا فیلر؟

هر دو. هم شیدینگ زدن لب و هم فیلر لب می توانند به تقارن لب کمک کنند. شیدینگ زدن لب می تواند با ارائه رنگ روشن تر و صاف کردن خطوط نامتقارن لب کمک کند، در حالی که فیلر لب در واقع حجم و ساختار بیشتری را در جایی که ممکن است لب ها دچار کمبود باشند، ارائه می دهد.

آیا می توانم بعد از رژگونه زدن لب مسواک بزنم؟

توصیه می کنیم حداقل 24 ساعت بعد از عمل مسواک زدن خشک و بدون آب یا خمیر دندان را انجام دهید و از نخ دندان کوچک استفاده کنید تا از باز کردن دهان به اندازه کافی برای نخ دندان کشیدن دستی جلوگیری کنید. می توانید صورت خود را به آرامی بشویید و مراقب باشید که ناحیه لب را از بین نبرید.

5/5 - (7 امتیاز)
مقالات مشابه
کلینیک هاطرح و مدل‌های زیبایی

بهترین کلینیک سانترال لب در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه جراحی های زیبایی برای سانترال لب در عصر امروز دامنه‌ی گسترده ای دارند و از جراحی بینی گرفته تا لیفت چشم و…
طرح و مدل‌های زیبایی

8 راز مهم جهت تشخیص کرم پودر اصل از تقلبی

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه تشخیص کرم پودر اصل از تقلبی یکی سوالات و مشکلات همه افرادی است که با این محصولات سر و کار دارند. در…
طرح و مدل‌های زیبایی

اسکراب یعنی چی؟ + 6 فوایدی که برای ما دارد!

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه اسکراب یا همان لایه بردار می تواند فواید بی‌شماری داشته باشد، زیرا اسکراب های بدن لایه بردارهای فیزیکی هستند که به طور…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
طرح و مدل‌های زیبایی

بهترین راه کارهای درمان ریزش مو زنان از نگاه مردم