کلینیک ها

بهترین کلینیک لازک چشم از دیدگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

جراحی لازک چشم می تواند قرنیه را تغییر شکل دهد و نحوه تمرکز نور روی شبکیه را بهبود بخشد. این موضوع می تواند نیاز به عینک یا لنزهای تماسی را کاهش دهد یا از بین ببرد.


دکتر علی نادری

دکتر علی نادری

 • انجام جراحی های لیزری مدرن،به روش فمتو لیزیک،لازک
 • لنز های داخل چشمی دائمی جهت حذف عینک
 • جراحی مدرن آب مروارید
 • جراحی های زیبایی پلک و ابرو
 • رینگ قرنیه
 • جراحی مجاری اشکی

در صورتیکه یکی از بهترین مراکز لازک چشم هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال مرکز مناسب برای عمل لازک چشم هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و در خواست خود را ثبت نمایید.

لنزهای تماسی

روش ‌های اصلاح بینایی با لیزر همچون لازک و لیزیک می توانند به رفع مشکلات بینایی از جمله نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم (یک بیماری رایج که می ‌تواند دید شما را تار یا مخدوش نماید) کمک کنند. این دو روش جراحی تقریبا نتایج مشابهی دارند و شما بسته به شرایط خود می توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

مشاوره با یک چشم پزشک مجرب می تواند شما را از سردرگمی در آورد. ما در این مقاله نگاهی گذرا به مزایا، خطرات و تفاوت های کلیدی بین این دو روش می پردازیم و در نهایت تعدادی از برترین مراکز لازک چشم را به شما معرفی می کنیم.

لازک چیست؟

جایگزینی برای لیزیک، کراتومیلوسیس اپیتلیال لیزری (LASEK) یک جراحی اصلاح بینایی با لیزر است که شباهت ‌هایی با روش رایج ‌تری به نام کراتکتومی فتورفراکتیو (PRK) دارد. جراح با استفاده از لیزر اگزایمر، قرنیه را تغییر شکل می دهد تا شرایطی مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را بهبود ببخشد.

در لازک، فلپ قرنیه وجود ندارد و این عمل مستقیماً روی سطح قرنیه انجام می شود. برای افرادی که قرنیه ‌های نازک‌ تر یا نامنظم دارند، لازک بافت بیشتری را حفظ می‌کند و از نازک و یا ضعیف شدن غیر طبیعی قرنیه جلوگیری می‌کند.

در طول لازک، چشم پزشک شما اپیتلیوم، لایه‌ای است که قرنیه را می پوشاند، کنار می گذارد، در حالی که آن را به چشم متصل نگه می دارد. این کار را می توان با استفاده از یک وسیله جراحی یا با استفاده از محلول الکلی به طور مستقیم روی اپیتلیوم انجام داد.

سپس لیزر اگزایمر شکل قرنیه را تغییر داده و لایه اپیتلیال جایگزین می گردد. این مرحله از لازک با PRK متفاوت بوده و اپیتلیوم در PRK حفظ و جایگزین نمی شود.

لیزر اگزایمر چشم

در نهایت چشم پزشک از لنز تماسی بانداژی کمک می گیرد تا از چشم در حین بهبودی محافظت نماید و به وسیله آن مطمئن میشود که اپیتلیوم در جای خود ثابت می ماند. دوران نقاهت پس از عمل لازک چشم به طور کلی حدود یک هفته طول می کشد.

در هر دو روش PRK و LASEK سطح چشم قبل از تثبیت بینایی باید به طور کامل بهبود یابد. این فرآیند ممکن است کمی بیشتر از لیزیک طول بکشد.

مزایای لازک چشم

لازک مزایای طولانی مدت مشابه لیزیک دارد. معمولاً لیزیک یا PRK کمی بیشتر طول می‌کشند تا بینایی به طور کامل بهبود یابد و درد بیشتری نیز به همراه دارند. اما در نهایت میزان موفقیت آن‌ها برابر است. مزایای لازک عبارتند از:

سرعت: لازک نیز مانند لیزیک یک روش سریع در مطب یا سرپایی است که کمتر از 30 دقیقه طول می کشد.

فقدان عوارض مربوط به فلپ: از آنجایی که لازک شامل بریدن فلپ دائمی قرنیه نمی شود، این روش منجر به عوارض مربوط به فلپ مانند جابجایی تروماتیک یا کراتیت لایه ای منتشر نمی گردد.

واجد شرایط بودن: افرادی که قرنیه نازک یا عینک نمره بالایی دارند و ممکن است که واجد شرایط لیزیک نباشند، معمولا کاندیدای خوبی برای لازک هستند.

لیزیک چشم

خطرات لازک چشم

خطرات احتمالی مرتبط با عمل لازک وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند:

واکنش احتمالی به الکل: در صورت استفاده از محلول الکل در حین عمل، بیماران لازک ممکن است آسیب موقتی به اپیتلیوم را تجربه کنند.

ناراحتی: درد و ناراحتی بیشتری بعد از عمل لازک همراه است.

تیرگی قرنیه: لازک ممکن است خطر بیشتری برای تیرگی قرنیه پس از عمل داشته باشد.

زمان بهبودی کندتر: در لازک بهبود بینایی زمان بیشتری طول میکشد.

بهبودی پس از عمل لازک

با این حال، مانند هر جراحی دیگری، خطرات و عوارض بالقوه در آن دخیل هستند. قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا جراحی لازک برای شما مناسب است یا خیر، ضروری است که مزایا و خطرات آن را به دقت بسنجید.

عمل لازک چشم

در جراحی لازک، اپیتلیوم با الکل شل می شود و سپس قبل از استفاده از لیزر برای تغییر شکل بافت زیرین قرنیه، به پهلو فشار داده می شود. پس از لیزر درمانی، اپیتلیوم جایگزین شده و اجازه داده می شود تا در ناحیه تحت درمان بهبود یابد.

عمل لازک معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و تکمیل آن تنها چند دقیقه طول می کشد. به طور کلی بی خطر و موثر است و اکثر افراد می توانند در عرض چند روز پس از عمل به فعالیت های عادی خود بازگردند.

دلایل انجام لازک چشم

جراحی لازک چشم یک روش اصلاحی است که برای درمان برخی از مشکلات بینایی مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم استفاده می شود. این شرایط یا به دلیل شکل نامنظم قرنیه یا طول نادرست چشم ایجاد می گردند. این جراحی انکساری به تغییر شکل قرنیه کمک می کند تا نور ورودی به چشم به درستی بر روی شبکیه متمرکز شود و دید واضحی داشته باشید.

جراحی لازک چشم

جراحی لازک همچنین برای افرادی که قرنیه نازک دارند یا در ورزش های تماسی شرکت می کنند توصیه می شود، زیرا احتمال ایجاد مشکل در یکپارچگی قرنیه نسبت به جراحی PRK کمتر است. دلایل دیگر برای انجام عمل لیزیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • برای بهبود بینایی و کاهش نیاز به عینک یا لنز
 • برای اصلاح مشکلات بینایی که با عینک یا لنز قابل اصلاح نیستند
 • برای کاهش خطر آسیب های چشمی در افرادی که در ورزش های تماسی شرکت می کنند
 • برای بهبود ظاهر با از بین بردن نیاز به عینک

توجه به این نکته ضروری است که جراحی لازک برای همه افراد مناسب نیست و تصمیم برای انجام این جراحی باید پس از بررسی دقیق و مشاوره با چشم پزشک گرفته شود.

مشاوره با چشم پزشک

جراحی چشم با لیزر لازک

بهبودی با لیزر لازک کمی بیشتر از ریکاوری لیزیک طول می کشد زیرا در این روش لایه بالایی قرنیه برداشته می شود. به جای ایجاد فلپ، جراح از محلول الکلی رقیق برای نرم کردن لایه بالایی قرنیه استفاده می کند. این لایه نرم شده سپس به آرامی به کنار فشار داده شده و از لیزر برای درمان چشم و تغییر شکل قرنیه استفاده می گردد.

سپس جراح یک لنز تماسی بانداژ را در چشم قرار می دهد تا به بهبود آن کمک کند که می توان آن را بعد از 3 تا 5 روز خارج نمود. برخلاف لازک، پس از عمل لیزیک سلول های اپیتلیال چشم شما باید دوباره رشد کنند، به همین دلیل دوره نقاهت کمی طولانی تر است. لازک چشم برای بیمارانی که ورزش های تماسی انجام می دهند یا مبتلا به آستیگماتیسم هستند کاملا ایده آل می باشد.

جراحی چشم

لیزیک چیست؟

کراتومیلوسیس درجا با کمک لیزر LASIK)) نوعی جراحی انکساری است که در یک مرکز جراحی سرپایی یا مطب چشم پزشک انجام می شود. لیزیک اولین بار توسط  FDA در دهه 1990 تایید شد، لیزیک از لیزر اگزایمر برای تغییر شکل دائمی قرنیه، که خارجی ترین لایه چشم است، استفاده می کند. با انجام این کار، چشم پزشکان می توانند برای تصحیح عیوب انکساری، که به شکل چشم نسبت داده می شود و بر نحوه انکسار نور چشم شما تأثیر می گذارد، کار نموده و بینایی را برای بیماران مبتلا به نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم بهبود بخشند. هر کسی که از استفاده از عینک یا لنز برای دیدن خسته شده است، می‌تواند به جراحی لیزر چشم فکر کند.

لیزیک از لیزر اگزایمر

مزایای لیزیک

روش های اصلاح بینایی با لیزر مانند لیزیک میلیون ها بار پس از تایید FDA انجام شده است. البته از آن زمان، پیشرفت های مهم تکنولوژی، ایمنی و کارایی این روش را افزایش داده است. از مزایای لیزیک در مقایسه با سایر روش های اصلاح بینایی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت: لیزیک یک عمل سریع بوده که در مطب یا سرپایی انجام میشود. این روش کمتر از 30 دقیقه طول می کشد.

بهبودی: در بیشتر موارد، بینایی پس از عمل تا روز بعد بهبود می یابد. بیماران لیزیک ممکن است نسبت به بیمارانی که انواع دیگر اصلاح بینایی با لیزر (مانند لازک چشم) را دریافت می کنند، به دوره کوتاه تری از دارو پس از عمل نیز نیاز داشته باشند.

راحتی: لیزیک نسبت به سایر روش های اصلاحی با ناراحتی و درد کمتری پس از عمل همراه می باشد.

عوارض جانبی: تحقیقات نشان می دهد که لیزیک می تواند منجر به تیرگی قرنیه شود، که یک عارضه جانبی از روند بهبود زخم بوده و بر بینایی تأثیر می گذارد.

عمل چشم

خطرات لیزیک

در حالی که لیزیک یک روش بی خطر در نظر گرفته می شود و خطرات جدی نادر می باشد، این جراحی، پتانسیل عوارض مربوط به فلپ ایجاد شده در قرنیه را دارد. چنین عوارضی، اگرچه غیرمعمول هستند، اما شامل جابجایی تروماتیک که در آن فلپ جدا می‌شود و کراتیت لایه‌ای منتشر که در آن بیمار التهاب قرنیه را تجربه می‌کند.

علاوه بر این، بیماران ممکن است پس از این روش عوارض جانبی جزئی را داشته باشند. در حالی که این علائم اغلب با بهبودی کاهش می یابد، اما برای درصد کمی از افراد دائمی می شود. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی چشم پس از جراحی
 • تاری دید
 • چشم های خراشیده و خشک
 • حساسیت به نور
 • مشکل در رانندگی
 • دیدن هاله در اطراف چراغ ها
 • نیاز به اصلاح بینایی از طریق عینک یا لنزهای تماسی
اصلاح بینایی از طریق عینک

عوارض جدی تر لیزیک عبارتند از:

 • اکتازی یا نازک شدن قرنیه
 • کاهش بینایی که با عینک یا لنز قابل جبران نیست
5/5 - (2 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

لیست بهترین کلینیک پاکسازی پوست در کرج از نگاه مردم