کلینیک ها

بهترين کلینیک بوكال فت از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

در پلتفرم محبوب تیک تاک، میلیون ها نفر در معرض تصاویر بی نقص از زیبایی مدرن قرار می گیرند. به‌جای صورت‌های گرد، امروزه بیشتر از هر چیزی شاهد خطوط فک کاملا مشخص، گونه های توخالی و چانه های زیبا و V شکل در چهره سلبریتی ها هستیم.

در صورتیکه یکی از بهترین جراحان بوكال فت هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال دکتر مناسب برای بوكال فت هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و در خواست خود را ثبت نمایید.

زاویه فک

زاویه فک یا بوکال فت

یک اقدام رایج در دنیای زیبایی، تقلید از مدل ها است. افرادی که مدل هستند معمولا گونه‌های بلند، لاغر و تو رفته دارند. این موضوع حتی بین میکاپ آرتیست ها هم یک امر بدیهی شده و زمان زیادی را صرف این می‌نمایند تا نشان دهند چگونه کانتور کردن زیر استخوان‌های گونه به ایجاد ظاهری جذاب تر کمک میکند.

با این حال، همه نمی توانند به  طور طبیعی به این ظاهر زاویه دار دست یابند، به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای برداشتن چربی این ناحیه که در قسمت تحتانی گونه و فک قرار دارد، به جراحی پلاستیک روی می آورند.

استاندارهای زیبایی زاویه فک

انتظارات برای زیبایی روز به روز بیشتر می گردد؛ برداشتن بوکال فت یکی از روش‌های رایج جراحی پلاستیک است که در آن چربی از قسمت پایین گونه برداشته میشود تا صورت به ظاهری زاویه‌دار و باریک دست یابد.

استاندارهای زیبایی زاویه فک

جالب است که چیزی به‌اندازه چربی زیر گونه‌های ما باید تغییر کند تا استانداردهای زیبایی را برآورده کند. در واقع این جراحی یک تضاد کامل با روند همه گیر قبلی گونه‌های پرتر است که توسط فیلر‌های تزریقی رایج شده بود. اما استانداردهای همیشه در حال تغییر زیبایی، دیگر کسی را متعجب نمیکند.

بوکال فت چیست؟

این اصطلاح به بافت های چربی طبیعی در وسط و پایین صورت اطلاق می شود که مسئول فرم گرد و نرم فک است. از نظر عملکردی، به عنوان یک بالشتک بین دو ماهیچه جونده (ماهیچه های بوکسیناتور و ماستر) عمل می کند.

برداشتن آن از طریق جراحی، که تقریباً  یک ساعت طول می‌کشد، صرفاً جنبه زیبایی دارد. در طی این عمل، جراح شما یک برش کوچک را در داخل گونه، زیر مجرای بزاق ایجاد می‌کند تا چربی را به آرامی از بافت داخل دهان خارج نماید.

بوکال فت

آیا همه بوکال فت دارند؟

همه افراد این توده چربی که در دو طرف دهان، بین ماهیچه های صورت قرار گرفته را دارند. اما در برخی افراد بیشتر از دیگران برجسته است. این چربی، درست زیر استخوان گونه و بالای استخوان فک شما قرار می گیرد. اگر صورت پرتری دارید، به احتمال زیاد، باکال فت بیشتری هم دارید.

قبل و بعد از جراحی پلاستیک برداشتن بوکال فت

رسانه‌های اجتماعی عامل بزرگی برای محبوبیت ناگهانی یک عمل زیبایی هستند، زیرا کاربران بیشتر و بیشتری تجربه و نتایج خود را منتشر می‌کنند و رضایتشان را بروز میدهند.

یکی از چیزهایی که قبل از جراحی باید بدانید این است که حذف بوکال فت برگشت‌پذیر نیست. یعنی نتایج کاملا دائمی بوده و این چربی برای همیشه از بین میرود. عوارض احتمالی نادر شامل تورم طولانی پس از عمل، هماتوم، ضعف عضلانی و آسیب می باشد.

جراحی پلاستیک برداشتن بوکال فت

عمل حذف باکال فت چگونه انجام میشود؟

این روش که شامل برداشتن توده چربی موجود در گونه از طریق جراحی است و معمولاً تحت بیهوشی انجام می گردد. هدف نهایی از بین بردن چربی، ایجاد ظاهری تراشیده‌، زاویه ای با خط فک مشخص می باشد. پس از عمل، استخوان‌های گونه شما برجسته تر و اساساً چهره‌تان باریک‌تر و زیباتر میگردد.

آیا برداشتن بوکال فت عوارض جانبی به همراه دارد؟

اگر به عنوان یک روش مستقل انجام شود، در معرض خطر آسیب دیدن ساختارهای مجاور در داخل دهان، مانند غدد بزاقی و عصبی قرار خواهید گرفت.

با افزایش سن، چربی‌های صورت از دست می‌رود و به همین دلیل است که افراد با افزایش سن، لیفت صورت و انتقال چربی را انجام می‌دهند.

اگر زمانی که فردی جوان است مقدار زیادی چربی از صورت را بردارد؛ در زمان پیری (به خصوص که به هر حال با افزایش سن چربی از بین می رود) این خطر وجود دارد که ظاهر صورتش اسکلتی شود.

عوارض جانبی بوکال فت

موارد احتیاط قبل از جراحی

مطمئن شوید که به یک جراح پلاستیک با سابقه و با تجربه مراجعه می نمایید که تلاش در درک نگرانی‌های شما دارد و به شما کمک میکند تا به نتایج دلخواه خود برسید.

شاید به‌عنوان مثال، به‌جای کاهش باکال فت، جراح شما پیشنهاد کند که مقداری فیلر به استخوان‌های گونه اضافه نمایید تا آن‌ها را تقویت کرده و ناحیه زیری را کوچک‌تر نشان دهند. اگر کسی به دنبال ظاهری زیباتر باشد، روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

همچنین به یاد داشته باشید که همیشه مراجعه به یک پزشک معتبر و با تجربه برای هر جراحی پلاستیکی، بسیار مهم است و نباید در دام  تبلیغات ارزان قیمت بیافتید.

احتیاط قبل از جراحی زاویه فک

خطرات عمل

به طور کلی یک جراحی ایمن و موثر است، اما تنها زمانی که توسط یک جراح واجد شرایط با سال ها تجربه انجام شود. در این مقاله ما تعدادی از جراحان پلاستیک پیشرو را برای شما جمع آوری نمودیم که در طی سال‌ها، عمل‌های متعددی را برای کمک به رسیدن به بهترین ظاهر ممکن بیماران خود انجام داده اند.

آنها هر جراحی را با مراقبت و توجه کافی برای ارائه نتایج بهینه و در عین حال ایمن با موفقیت پشت سر گذاشته و اکنون در رده برترین پزشکان بوکال فت قرار گرفته اند.

چه کسانی باید این عمل را انجام دهند؟

برداشتن بوکال فت می تواند نتایج موثری را برای کسانی که کاندیدای خوبی برای این جراحی هستند، ارائه دهد. این عمل برای همه مناسب نیست، بنابراین مهم است که برای مشاوره با یک جراح پلاستیک ماهر برنامه ریزی کنید.

داوطلبان این جراحی باید از پر بودن گونه های خود ناراضی باشند، وزن ثابتی داشته باشند و در کل از سلامت خوبی برخوردار باشند.

کسانی که صورت باریکی دارند یا مسن تر هستند، ممکن است گزینه خوبی برای این عمل نباشند.

عمل زاویه فک

بحث در مورد انتظارات خود با جراح در جلسه مشاوره می تواند کمک کند تا روشی را انتخاب نمایید که برای اهداف زیبایی شناختی شما بهترین است. هر بیمار باید از نزدیک تحت نظر پزشک خود معاینه شود تا مشخص گردد که آیا برداشتن باکال فت بهترین نتیجه را دارد یا خیر.

روند جراحی

حذف بوکال فت یک روش ساده و سریع است. می توان آن را تحت بی حسی موضعی، آرام بخش IV و یا بیهوشی عمومی انجام داد. این موضوع یکی از مواردی است که در طول جلسه مشاوره شما مورد بحث قرار می گیرد تا در روز عمل آماده باشید.

جراحی به این صورت می باشد که یک برش کوچک در داخل گونه شما ایجاد گشته تا توسط این امر، توده چربی در معرض دید قرار گیرد و به راحتی برداشته شود. سپس جراح محل برش را با بخیه های جذبی میبندد.

نتایج پس از عمل

این جراحی اگر به تنهایی انجام شود فقط 30 دقیقه طول می کشد. اما اگر چندین عمل را به طور همزمان انجام می دهید، ممکن است بیشتر طول بکشد.

علاوه بر این، نوع بیهوشی و روش جراحی نیز احتمال دارد متفاوت باشد. بیماران اغلب عمل های دیگر زیبایی را برای به حداکثر رساندن نتایج خود ترکیب می کنند.

نتایج پس از عمل بوکال فت

شما فوراً متوجه نتایج خواهید شد، اما در روزها و هفته‌های بعد از عمل این نتایج باز هم بهبود خواهند یافت. ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج نهایی خود را ببینید.

روند بهبودی پس از برداشتن بوکال فت

  • روند بهبودی در مقایسه با سایر روش های زیبایی، نسبتا راحت و سریع می باشد.
  • البته ممکن است بلافاصله بعد از عمل مقداری تورم، بی حسی و درد را تجربه نمایید که کاملاً طبیعی است و باید حداکثر ظرف چند هفته فروکش کند زیرا برش در دهان شما قرار دارد.
  • شما باید برای دو روز اول پس از عمل، یک رژیم غذایی مایع داشته باشید.
  • همچنین باید از دهانشویه مخصوصی استفاده کنید تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش داده و محل برش را بهبود ببخشد.
  • با شروع بهبودی می توانید غذاهای نرم را به رژیم غذایی خود اضافه نمایید.
  • روند بهبودی حدود سه هفته طول می کشد، اما باید ظرف یک هفته به روال روزانه خود بازگردید.
  • بسیار مهم است در نظر داشته باشید که روند بهبودی برای افرادی که چندین روش را به طور همزمان انجام می دهند کمی متفاوت می باشد.
  • جراح شما دستورالعمل های بعد از جراحی را به شما ارائه می دهد که رعایت توصیه های آنها برای تکمیل روند بهبودی ضروری است.
  • علاوه بر این، برای اطمینان از پیشرفت بهینه، باید در تمام جلسات معاینه بعدی خود شرکت کنید.
بهبودی پس از برداشتن بوکال فت

بایدها و نبایدها

همان طور که گفتیم، این جراحی مستلزم ایجاد یک برش کوچک در قسمت داخلی گونه است و پس از آن، چربی به آرامی فشرده شده و از داخل بافت دهان خارج می‌گردد. در نهایت نیز زخم با بخیه بسته می شود.

عمل سرپایی، برداشتن بوکال فت را می‌توان در کمتر از 45 دقیقه انجام داد و تورم آن در حدود 7 تا 10 روز طول می‌کشد تا از بین برود.

در حالی که ممکن است این جراحی ساده به نظر برسد، (بدون جای زخم بیرونی) مردم همچنان باید با احتیاط ادامه دهند. ما افرادی را که فقط مقدار کمی چربی دارند از انجام این روش منصرف می‌کنیم، زیرا انسان به مقداری چربی در صورت به خصوص با افزایش سن، نیاز دارد.

برعکس، برای بیمارانی که استخوان‌های گونه‌شان به دلیل تپلی و داشتن چربی های زیاد پوشانده شده است، جراحی برداشتن بوکال فت بسیار کمک کننده بوده و می تواند پری گونه را کاهش ‌دهد تا استخوان زیگوماتیک (استخوان گونه) برجسته تر شود.

بایدها و نبایدها جراحی بوکال فت

همچنین توصیه می گردد که بیماران از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بوده و سیگاری نباشند. مانند هر عمل جراحی پلاستیکی، همیشه باید مزایا و معایب را با دقت سنجید. نتایج نیز دائمی هستند، بنابراین مراجعه به یک پزشک واجد شرایط و با تجربه نقش مهمی را در نتایج نهایی می گذارد.

5/5 - (2 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

لیست بهترین کلینیک پاکسازی پوست در کرج از نگاه مردم