کلینیک ها

بهترین کلینیک جراحی چشم گربه‌ای در تهران از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

از آنجایی که ناحیه میانی صورت مستعدترین ناحیه در برابر علائم پیری می باشد، برخی از افراد ممکن است اقدام به انجام نوعی جراحی زیبایی به نام کانتوپلاستی کنند. کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه‌ای در تهران باعث می گردد تا شکل پلک تحتانی با سفت کردن ماهیچه هایی که از کانتوس جانبی حمایت می نمایند، تغییر یابد.

در صورتیکه یکی از بهترین دکترهای جراحی چشم گربه‌ای در تهران هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال مرکز مناسب برای جراحی چشم گربه‌ای هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و در خواست خود را ثبت نمایید.

این جراحی، پلک پایینی چشم را بالا میکشد و ظاهری جوان تر را به صورت شما می دهد. جدا از فواید زیبایی، کانتوپلاستی در مواردی که پلک ها به دلیل فلج صورت یا یک عمل جراحی قبلی روی چشم افتادگی دارند نیز ممکن است لازم باشد.

دکتر جراحی چشم گربه‌ای

کانتوپلاستی چیست؟

کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه‌ای، یک عمل جراحی است که برای ایجاد تغییراتی بر پوست گوشه چشم استفاده می گردد. این تکنیک اغلب برای اهداف زیبایی مانند بهبود ظاهر چشم به کار میرود. البته می توان از آن برای رفع مشکلات عملکردی مانند افتادگی پلک نیز استفاده نمود.

چرا افراد تحت عمل کانتوپلاستی قرار می گیرند؟

افراد به دلایل مختلفی جراحی چشم گربه‌ای در تهران را انتخاب می کنند. برخی از آنها ممکن است به دلایل زیبایی مانند بهبود ظاهر چشمان خود به جراحی علاقه مند شوند.

برخی دیگر نیز ممکن است برای رفع مشکلات عملکردی مانند افتادگی پلک، کانتوپلاستی را برگزینند. در واقع شلی پلک بینایی بیمار را محدود کرده و در برخی موقعیت ها در توانایی او برای انجام کارهای روزانه اختلال ایجاد میکند.

عمل کانتوپلاستی

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید؛ کانتوپلاستی، جراحی نیست که برای همه مناسب باشد. مشاوره با یک جراح پلاستیک حاذق برای بحث در مورد اهداف و نگرانی های خود بهترین روش برای کشف اینکه آیا کانتوپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، می باشد. جراح قادر خواهد بود تا شرایط خاص شما را ارزیابی نموده و بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد.

جراحی چشم گربه‌ای در تهران چه چیزی را درمان می کند؟

این جراحی را می توان برای درمان طیف گسترده ای از اختلالات پزشکی استفاده کرد، از جمله:

نگرانی های زیبایی: برخی از افراد ممکن است بخواهند به دلایل زیبایی، عمل کانتوپلاستی را انجام دهند تا ظاهر چشم های خود را بهبود ببخشند و چشم های کشیده و گربه ای داشته باشند.

شلی پلک: عمل کانتوپلاستی را می توان برای ترمیم افتادگی چشم یا افتادگی پلکی که می تواند بینایی را مختل کرده و مشکلات عملکردی ایجاد نماید، انجام داد.

جراحی چشم گربه‌ای

عدم تقارن: یکی از روش های کانتوپلاستی برای اصلاح عدم تقارن در محل کانتی ناشی از وراثت (یا دلایل دیگر) می باشد.

چین‌های اپی کانتال: چین‌های اپی کانتال، چین‌های پوستی هستند که از گوشه داخلی چشم تا پل بینی کشیده می‌شوند و با عمل کانتوپلاستی می توان آنها را کاهش داد.

آمادگی برای جراحی چشم گربه‌ای در تهران

اگر قصد انجام عمل کانتوپلاستی را دارید، چندین مرحله برای آمادگی قبل از جراحی را در ادامه بررسی می کنیم که ممکن است به شما در این راه کمک کند:

یک جراح پلاستیک واجد شرایط انتخاب کنید: انتخاب جراحی که معتبر باشد و تجربه انجام عمل های کانتوپلاستی را داشته باشد برای یک عمل موفقت آمیز و رضایت بخش، گامی بسیار مهم است.

مشاوره: در طول مشاوره، جراح سلامتی شما را ارزیابی می کند، اهداف و انتظارات درمانی شما را مورد بحث قرار می دهد و بهترین اقدام را به شما پیشنهاد می کند.

جراح پلاستیک در چشم

ترک سیگار: برای کاهش احتمال بروز مشکلات، باید حداقل شش هفته قبل و بعد از عمل، سیگار را ترک نمایید.

از مصرف برخی داروها خودداری کنید: قبل از جراحی باید مصرف برخی از داروها مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند، قطع کنید.

شخص همراه: بعد از عمل، به شخصی نیاز دارید که شما را به خانه برساند و در 24 تا 48 ساعت اول به شما رسیدگی نماید.

دستورالعمل های قبل از عمل جراح خود را دنبال کنید: جراح دستورالعمل های دقیقی را در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی چشم گربه‌ای در تهران به شما می دهد، از جمله اینکه چه کاری را باید در روز عمل انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید. بسیار مهم است که این دستورالعمل ها را به درستی دنبال نمایید.

شما می توانید با دنبال کردن این مراحل و همکاری نزدیک با پزشک خود، یک تجربه جراحی موفق و رضایت بخش را تضمین کنید.

عمل و جراحی چشم

روند جراحی چشم گربه‌ای در تهران

جراحی ها معمولاً در یک کلینیک یا در مطب پزشک شما انجام می‌شوند. جراح چشم را ارزیابی می کند و اندازه گیری های لازم را انجام می دهد. سپس چندین برش کوچک ایجاد می کند تا به طور موقت تاندونی را که تاندون کانتال جانبی نامیده می شود، جدا نماید.

این تاندون نواری جزو بافت همبند متراکم است که ساختار اصلی پشتیبان پلک پایینی را تشکیل میدهد. البته ماهیچه ای که چشم را باز و بسته می نماید نیز به حمایت از آن کمک می کند.

اغلب، بخیه هایی که برای عمل شما استفاده می شوند، خود به خود در عرض چهار تا هفت روز جذب پوست می گردند و نیازی به برداشتن آنها نخواهید داشت. اگر از بخیه های غیر جذبی استفاده شود، جراح شما آنها را حدود یک هفته پس از عمل می کشد. هر دو نوع بخیه نتیجه نهایی یکسانی را به وجود می آورند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

عمل چشم گربه‌ای

تا یک ماه پس از عمل، تقریباً تمام تورم ها باید از بین برود و دیگر چشم ها خون آلود به نظر نمی رسند. از شما خواسته می شود که قبل از رفتن به سونا، استخر یا استفاده از لنزهای چشم، حدود یک ماه صبر کنید تا چشم ها به طور کامل بهبود یابند.

در حالی که خط برش واقعی ممکن است برای چند ماه کمی قرمز به نظر برسد، اما با کمی آرایش می توان آن را پنهان کرد و دیگر قابل توجه نخواهد بود. در صورت بروز علائمی مانند درد شدید یا تغییر در بینایی پس از یک عمل، همیشه بلافاصله با جراح خود تماس بگیرید.

کانتوس

در آناتومی، اصطلاح کانتوس به گوشه های چشم اشاره دارد که در آن پلک های بالا و پایین به هم می رسند و یک شکاف کوچک را تشکیل می دهند. کانتوس داخلی در گوشه داخلی چشم قرار دارد، جایی که به سمت بینی امتداد می یابد و در گوشه خارجی چشم، کانتوس جانبی قرار دارد.

کانتوس داخلی در گوشه داخلی چشم

درصد زیادی از جمعیت جهان دارای چیزی هستند که به عنوان اپیکانتوس یا چین اپیکانتی شناخته می شود. این عارضه در واقع یک چین پوستی روی پلک بالایی است که تا حدی کانتوس داخلی را پوشانده است.

چین‌های اپیکانتی اغلب در افراد آسیایی تبار یافت می‌شود. هنگامی که یک فرد اپیکانتوس دارد، چشم ظاهر باریک تری به خود می گیرد که اغلب به عنوان چشم بادامی توصیف می شود. دلیل وجود اپیکانتوس کاملاً مشخص نیست، اگرچه یک فرضیه رایج بیان می کند که محافظت بیشتری را در برابر اشعه ماوراء بنفش فراهم می آورد.

کانتوپلاستی در مقابل کانتوپکسی؟

کانتوپلاستی و کانتوپکسی هر دو روش درمانی هستند که برای تغییر محل یا شکل گوشه چشم (کانتی) مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، آنها فرآیندهایی دارند که کمی از یکدیگر متمایز هستند.

کانتوپلاستی یک عمل جراحی است که گوشه خارجی یا داخلی چشم را تغییر مکان می دهد و اغلب برای اهداف زیبایی استفاده می شود تا چشم ها جذاب تر و کشیده تر به نظر برسند.

کانتوپلاستی و کانتوپکسی برای جراحی چشم

از سوی دیگر، کانتوپکسی تکنیکی است برای رفع افتادگی پلک با بلند کردن کانتی و تغییر موقعیت آن. این روش معمولا برای تقویت عملکرد پلک ها و درمان مشکلات بینایی ناشی از شلی پلک به کار میرود.

هر دو عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند و مدت زمان آنها ممکن است بین یک تا دو ساعت طول بکشد. بیماران شاید پس از جراحی دچار تورم، کبودی و درد شوند که با دارو قابل درمان می باشد. هر دو روش نتایج طولانی ‌مدت دارند.

مشاوره با یک متخصص جراحی چشم گربه‌ای در تهران برای بحث در مورد اهداف و نگرانی های خود بهترین روش برای انتخاب تکنیک ایده آل شماست.

جراحی چشم گربه‌ای در تهران

اگر از فرم و اندازه کلی چشم خود ناراضی هستید، ممکن است به جراحی کانتوپلاستی علاقه داشته باشید. کانتوپلاستی یک جراحی زیبایی و ترمیمی است که می تواند رنگ پوست را بازیابی کند، پلک را بالا ببرد و با ترمیم گوشه بیرونی چشم، ظاهری جوان و جذاب را به آنها ببخشد.

چشم گربه‌ای

هزینه کانتوپلاستی بسته به جراحی که انجام میدهید متفاوت است. شما باید این عمل را به صورت خصوصی انجام دهید و کل هزینه جراحی را بپردازید.

عوامل موثر بر قیمت جراحی چشم گربه‌ای در تهران

چندین عامل وجود دارد که می تواند بر قیمت کانتوپلاستی در تهران تأثیر بگذارد:

نوع روش: قیمت بسته به نوع درمان کانتوپلاستی انجام شده متفاوت خواهد بود. به‌عنوان مثال، عمل اصلاح خط پلک‌ها، مطمئناً هزینه بیشتری نسبت به حرکت دادن گوشه‌ی پلک‌ها خواهد داشت.

تجربه جراح: جراحان با تجربه و ماهر معمولا هزینه بیشتری را برای خدمات خود دریافت می کنند.

محل کلینیک یا بیمارستان: قیمت جراحی چشم گربه‌ای در تهران بسته به محل کلینیک یا بیمارستان می تواند بسیار متفاوت باشد.

وسعت جراحی: جراحی که نواحی گسترده تری را در بر داشته باشد، پیچیدگی بیشتری را نیز در پی خواهد داشت. بنابراین این مورد یکی از عوامل تعیین کننده هزینه نهایی عمل محسوب میگردد.

هزینه بیهوشی: هزینه بیهوشی یک هزینه اضافی خواهد بود و علاوه بر هزینه خود عمل، باید آن را پرداخت نمایید.

جراحی چشم گربه‌ای در تهران

انجام تحقیقات کامل و مقایسه قیمت ها در کلینیک ها و بیمارستان های مختلف قبل از انتخاب، امری بسیار ضروری می باشد. ما برای هموارتر شدن این مسیر، برای شما لیستی از بهترین جراحان چشم گربه ای در تهران را جمع آوری نمودیم که به معرفی آنها می پردازیم.

5/5 - (2 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

بهترین کلینیک لازک چشم از دیدگاه مردم