کلینیک ها

بهترین کلینیک کانتورینگ و مادلینگ صورت از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

چهره شما راهی برای انتقال افکار و احساسات خود به جهان است. یک لبخند می تواند گرما را به اتاق بیاورد در حالی که ابروهای درهم می تواند احساس سردرگمی را به فرد مخاطب دهد. متأسفانه، صورت جزو نخستین اندام هایی است که به سرعت علائم پیری در حال ظهور را نشان میدهد.


دکتر فرشته جلالپور

دکتر فرشته جلالپور

  • تزریق فیلر (ژل) کلیه برندها با کیفیت و دارای اصالت کالا و مجوز وزارت بهداشت ایران
  • تزریق بوتاکس
  • کاشت مو
  • کاشت ابرو
  • کاشت ریش و سبیل
  • تزریق چربی

در صورتیکه یکی از بهترین مراکز کانتورینگ و مادلینگ هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال مرکز مناسب برای جراحی کانتورینگ و مادلینگ هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمایید.

از چین و چروک پیشانی و پا کلاغی چشم گرفته تا افتادگی پلک و افتادگی پوست، صورت می تواند پنجره ای به روح پیر شما باشد. اما کانتور صورت با فیلرها روشی بوده که به عقب برگرداندن ساعت های از دست رفته عمر کمک میکند و ظاهری جوان و شاداب را که همیشه به دنبالش بودید به شما می بخشد.

جراحی کانتورینگ و مادلینگ صورت امروزه تبدیل به یک ترند شده است. کانتورینگ صورت یک روش محبوب بوده که توسط بازیگران زن و مدل های معروف استفاده می شود. کسانی که توانایی پرداخت مبالغ هنگفت را دارند، این عمل زیبایی را انتخاب می‌کنند تا ویژگی‌های صورت خود را بهبود ببخشند.

چرا کانتورینگ صورت مهم است؟

شکل صورت در حقیقت تصویر کلی فرد را در ذهن دیگران تعیین می کند. تعداد جراحی های مورد نیاز به نسبت صورت هر فرد بستگی دارد. اگر ویژگی های صورت نیاز به تغییرات بیشتری داشته باشند، چندین روش کانتورینگ صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که یک عمل واحد می تواند انحراف های خفیف در شکل صورت را اصلاح نماید.

کانتورینگ صورت

چه کسانی باید کانتورینگ و مادلینگ صورت انجام دهند؟

مادلینگ یا کانتورینگ صورت یک عمل زیبایی است که کانتور مورد نظر را در نواحی مختلف صورت ایجاد می کند. هر فرد، خواسته ی متفاوتی را برای ایجاد تغییرات در صورت خود دارد. به عنوان مثال، معمولا آقایان، ویژگی های صورت مردانه مانند خط فک مشخص و صورت استخوانی را ترجیح میدهند. در حالی که خانم ها می‌خواهند ظاهری زنانه تر و جذاب تر داشته باشند. این روش همچنین می تواند به افرادی که زیبایی صورت خود را به دلیل افزایش سن از دست می دهند، کمک کند.

کانتورینگ و مادلینگ

معاینه قبل از عمل

جراح باید به طور مفصل با بیمار گفت و گو کند و یک معاینه فیزیکی که شامل بازرسی و لمس استخوان های صورت قبل از انجام عمل است، انجام دهد. پزشک مورد نظر همچنین سهم بافت های نرم و ساختارهای اسکلتی را برای تغییر شکل صورت بیمار معاینه می نماید.

روش های مختلف کانتورینگ و مادلینگ صورت چیست؟

روش‌های مختلف کانتورینگ صورت با توجه به نیازهای فرد سفارشی می‌شوند. گاهی اوقات، ترکیبی از جراحی ها انجام می گیرد که عبارتند از:

پروتز صورت: این روش‌ برای بهبود ظاهر چانه، فک و گونه‌ها استفاده گشته و در نتیجه ظاهری متعادل را برای صورت ایجاد می‌کند.

حذف چربی: لیپوساکشن یکی از روش های حذف چربی است که به تخلیه چربی های اضافه رسوب شده با تجزیه سلول های چربی از طریق مکش می پردازد. لیپوپلاستی نیز نوعی عمل لیپوساکشن می باشد که در آن سلول های چربی با استفاده از امواج صوتی به مابع تبدیل شده و سپس از طریق مکش از بین می روند.

مادلینگ صورت

انتقال پیوند و بافت: در این روش برای افزایش جذابیت و زیبایی صورت، بخش کوچکی از بافت که شامل پوست، ماهیچه، چربی، اعصاب و استخوان بوده از یک قسمت برداشته و در قسمت دیگر جایگزین می گردد. (روش پیوند می تواند اتوگرافت، آلوگرافت یا زنوگرافت باشد.)

جراحی اصلاح فک: به این روش آلوئولوپلاستی نیز گفته می‌شود که در آن استخوان‌های فک را برای ایجاد یک کانتور مشخص، تغییر شکل می‌دهند.

پروتز گذاری گونه یا مالارپلاستی: این روش یک عمل زیبایی در روند کانتورینگ و مادلینگ صورت است که برای بهبود خطوط صورت با تغییر قسمت برجسته‌ ی گونه‌ها از طریق یک برش روی نواحی گونه تا قبل از گوش، انجام می‌شود.

آنژیوپلاستی فک پایین: این مورد در واقع روشی برای بهبود جریان خون در ناحیه فک پایین با برداشتن پلاک‌های انباشته شده در شریان‌های آن ناحیه است.

اتوپلاستی گوش: به این عمل، جراحی زیبایی گوش نیز گفته می شود که برای تغییر شکل، اندازه و موقعیت گوش ها انجام می گیرد. افرادی که از گوش های بزرگ خود ناراضی هستند اغلب به این جراحی روی می آورند.

رینوپلاستی: عملی برای تغییر شکل بینی فرد است. علت انجام آن نیز ممکن است نارضایتی از ظاهر یا تنفس نامناسب باشد. این روش می تواند پوست، استخوان و غضروف بینی را تغییر شکل دهد.

رینوپلاستی

منتوپلاستی: روشی که برای بهبود ظاهر چانه با کوچک کردن استخوان یا قرار دادن پروتز انجام می‌گردد.

ریتیدکتومی: به آن لیفت صورت نیز گفته می شود که برای افرادی با پوست شل و آویزان انجام می گیرد. این روش شامل عقب کشیدن پوست در دو طرف، تغییر بافت های زیر پوست و برداشتن پوست اضافی می باشد. همچنین این عمل را می توان با لیفت گردن نیز انجام داد.

بلفاروپلاستی: به عنوان یک فرآیند پیری، پلک ها ممکن است کشیده شوند و در نهایت ماهیچه های حمایت کننده آنها ضعیف گردد. به این ترتیب، چربی اضافی و تجمع پوست در بالا و زیر پلک ها اتفاق می افتد که باعث ایجاد افتادگی در پلک های بالایی و پف های زیر چشم می شود. در چنین مواردی، عمل بلفاروپلاستی می‌تواند پوست اضافی پلک‌های بالا و پایین را از بین ببرد.

لیفت گردن: این جراحی، چربی اضافی و پوست اطراف خط فک را از بین می برد که در نهایت ظاهری جوان تر را به فرد می بخشد.

لیفت ابرو: در این روش، ابروها بالا می روند تا خطوط اخم و چین و چروک به حداقل برسد.

جراحی دو فک: همانطور که از نامش مشخص است، این جراحی بر روی دو فک و برای اصلاح ناهنجاری‌ها، اندازه‌های مختلف یا ناهماهنگی‌ انجام می‌شود.

بهبود پوست سر: این روش فاصله بین چشم ها و خط مو را به حداقل می رساند و به آن جراحی افزایش خط مو و جراحی کاهش پیشانی نیز می گویند.

بهبود پوست سر

کانتورینگ و مادلینگ صورت غیر تهاجمی چیست؟

روش غیرتهاجمی کانتورینگ صورت به تغییر شکل صورت بدون جراحی گفته میشود و ممکن است ترکیبی از روش‌هایی مانند فیلر‌های پوستی، امواج اولتراسوند برای کاهش چربی و تزریق مواد ضد چروک باشد.

چگونه برای عمل مادلینگ صورت آماده شویم؟

کانتورینگ و مادلینگ صورت یک روش پیچیده است که نیاز به شناسایی رگ‌های خونی، اعصاب و بافت‌های نرم صورت دارد تا با ایمنی کامل و بدون آسیب به آن ساختارهای مهم انجام بگیرد. پزشک برای تصمیم گیری در مورد روش کانتورینگ صورت باید یک اسکن توموگرافی کامپیوتری سه بعدی انجام دهد. بنابراین انتخاب بهترین جراح در بیمارستانی با امکانات مجهز بسیار مهم است.

عمل مادلینگ صورت

خطرات و عوارض کانتورینگ و مادلینگ صورت چیست؟

عوارض شایع ناشی از عمل های مادلینگ صورت عبارتند از:

  • جای زخم
  • عفونت
  • خونریزی

به عنوان مثال، عفونت در افرادی که تحت عمل جراحی پروتز و روش‌های حذف چربی قرار می‌گیرند، شایع تر بوده و افرادی که تحت عمل های لیفت صورت قرار می‌گیرند در معرض خطر بالایی برای ایجاد اسکار هستند.

تجربه بی حسی، تورم و کبودی در طول هر عمل جراحی طبیعی است و رفع آن امکان دارد مدتی طول بکشد. برخی از افراد ممکن است به محلول بیهوشی مورد استفاده حساسیت داشته باشند که می تواند منجر به تنگی نفس، فشار خون پایین، نارسایی قلبی، لخته شدن خون در پاها و ریه ها و یا تهوع و استفراغ بعد از عمل گردد.

برای جلوگیری از عوارض ناشی از بیهوشی، باید یک غربالگری قبل از عمل انجام شود تا مشخص گردد که آیا فرد مشکلات سلامتی دارد که ممکن است با مصرف بیهوشی ها تشدید شود یا خیر.

عوارض کانتورینگ و مادلینگ

پروسه کانتورینگ و مادلینگ صورت چقدر طول می کشد؟

عمل کانتورینگ و مادلینگ صورت معمولاً زمان می برد زیرا شامل تغییرات متعدد برای ایجاد ظاهری متناسب است. در بیشتر موارد، عمل بر روی بینی، استخوان فک، پیشانی، گونه ها یا لب ها تمرکز دارد. در نتیجه، هیچ رویکرد یا روش جهانی برای فرم دادن به صورت وجود ندارد. در عوض، هر جراحی متناسب با خواسته های فرد است و احتمالا شامل انواع مختلفی از روش های جراحی زیبایی باشد.

این عمل ها می توانند شش ماه تا یک سال طول بکشند. از بین رفتن اثرات آنها نیز به روند پیری فرد بستگی دارد. اگر فرد بخواهد اثرات طولانی مدت داشته باشد، در فواصل منظم برای نگهداری مناسب شکل صورت، تحت تزریق قرار می گیرد.

کانتورینگ صورت

بهترین مرکز کانتورینگ و مادلینگ چهره در تهران

انتخاب یک مرکز معتبر برای جراحی کانتورینگ و مادلینگ صورت بسیار مهم است زیرا این عمل ها می توانند ظاهر فرد را به طور اساسی و دائمی تغییر دهند. برای به دست آوردن بهترین نتایج، جراح باید به روش ها و همچنین دوره های مختلف بعد از عمل به خوبی آشنا باشد و از توانایی های خود برای ارزیابی و ترمیم صورت بیمار آگاه باشد.

جراح باید مطمئن باشد که بیمار صمیمانه خواهان تغییری است که در نتیجه عمل ایجاد می شود. چندین روش کانتورینگ موجود است و ترکیب چندین تکنیک برای متعادل کردن مجدد تمام نواحی صورت، گاهی اوقات مفیدتر می باشد. بنابراین جراح مورد نظر باید به خوبی تمام شرایط را ارزیابی نموده و مناسب ترین روش ها را به شما پیشنهاد بدهد.

جراحی کانتورینگ صورت

هزینه جراحی کانتورینگ صورت چقدر است؟

محاسبه هزینه جراحی های زیبایی کمی دشوار است چرا که به چندین عامل از جمله سطح کلینیک، تخصص پزشک، پیچیدگی یک عمل خاص، اینکه نیاز به اصلاح دارد یا خیر و همچنین مدت زمان جراحی بستگی دارد.

5/5 - (11 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

بهترین کلینیک لیفت سینه در تهران از نگاه مردم