کلینیک ها

بهترین کلینیک زیبایی گوش در تهران از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

حدود 2 درصد از جمعیت مردم احساس می کنند که گوش هایشان بیش از حد برجسته است. این مشکل اغلب ارثی بوده و به دلیل فقدان چین های غضروفی در گوش ایجاد می شود.

در صورتیکه یکی از بهترین جراحان زیبایی گوش در تهران هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال مرکز مناسب برای جراحی زیبایی گوش هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و در خواست خود را ثبت نمایید.

مشکلات گوش

بیشتر موارد مربوط به گوش ها‌ در اوایل دوران کودکی به مشکل تبدیل می‌گردند. در واقع این گونه کودکان با تمسخر و اذیت کودکان دیگر در مدرسه متوجه این موضوع میشوند. اکثر جراحان توصیه می کنند که تا زمانی که کودک به اندازه کافی بزرگ نشده، جراحی را برای گوش های او انجام ندهند.

اگر کودک بزرگتر شود و به درک مناسبی از شرایط این جراحی برسد میتواند همکاری و رضایت بیشتری را از نتیجه داشته باشد. علاوه بر این، باید در نظر داشت که همه افرادی که با گوش‌های بد فرم دست و پنجه نرم می کنند، آرزوی اصلاح آنها را ندارند.

مشکلات گوش

بنابراین اگر قبل از آگاهی کامل کودک به عمل، نسبت به آن اقدام نمایید ممکن است فقط برای یک جراحی غیرضروری وقت، انرژی و هزینه کرده باشید. همچنین از آنجایی که غضروف گوش در سال های اولیه اغلب نرم است، عمل های گوش به ندرت در کودکان زیر پنج سال انجام می گردد.

افراد واجد شرایط برای جراحی زیبایی گوش در تهران

اتوپلاستی معمولاً در کودکان بین 5 تا 14 سال انجام می شود، اما بزرگسالان در هر سنی می توانند از این روش بهره مند گردند.

یک بیمار باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج جراحی داشته باشد. اگر از ظاهر گوش های خود ناراضی هستید، شما می توانید این جراحی را انجام دهید.

عمل زیبایی گوش در تهران

بازگرداندن تقارن صورت با جراحی زیبایی گوش در تهران

آیا می خواهید گوش هایی متناسب و جذاب داشته باشید؟ باید بدانید که شما تنها نیستید و برای بسیاری از افراد، گوش های برجسته می تواند منبع ناامنی یا قلدری به خصوص در کودکان باشد.

با گذشت زمان، این موضوع می تواند تصویر مثبت ذهنی شما از خودتان را نابود کند. اتوپلاستی یا جراحی گوش، یک جراحی کم خطر و رایج است که می تواند ظاهر شما را با نتایج دائمی، ایمن و سریع تغییر دهد.

وقتی صحبت از ظاهر شما می شود، به یک متخصص اعتماد کنید

همه سزاوار این هستند که از ظاهر خود راضی باشند و هر فردی زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. وقتی تصمیم گرفتید که باید مشکل زیبایی گوش خود را حل کنید، انتخاب جراح پلاستیک در نتیجه نهایی و تجربه کلی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

هنگامی که زیر نظر مراقبت جراحان متخصص و مجرب هستید، تحت درمان هایی قرار می گیرید که در آن می توانید انتظار بالاترین سطح توجه و رسیدگی را داشته باشید. پزشک شما باید دارای سطح تجربه خاصی بوده و تعداد قابل توجهی از جراحی های موفق را پشت سر گذاشته باشد.

عمل زیبایی گوش در تهران

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی یک عمل زیبایی برای بهبود ظاهر گوش است. اتوپلاستی بر شنوایی تأثیر نمی گذارد و برای هر کسی که در مورد اندازه و یا شکل گوش خود احساس بدی دارد یا دچار آسیب جدی شده یا صرفاً می خواهد ظاهر کلی خود را بهبود ببخشد، مزایای روانشناختی قابل توجهی را ارائه میدهد.

جراحی زیبایی گوش در تهران، اغلب برای گوش هایی که به طرز غیر عادی بزرگ و یا کج هستند، انجام میشود. اتوپلاستی همچنین ممکن است در ترمیم موارد زیر مفید باشد:

 • ساختارهای غیر طبیعی (گوش پایین)
 • گوش گل کلم (که ناشی از ضربه های مکرر است)
 • لاله گوش بزرگ، کشیده یا پاره شده
 • لاله گوش با چین و چروک های بزرگ
 • میکروشیا (گوش های کوچک غیر طبیعی)
 • ترمیم قسمت‌هایی از گوش‌ برای بیمارانی که به دلایلی مانند نقص مادرزادی، آسیب‌های شدید و سرطان پوست، آنها را از دست داده‌اند.
عمل بزرگی گوش

بهبودی پس از جراحی گوش

 • گوش ممکن است برای چند روز درد یا ضربان داشته باشد، بیمار معمولاً ظرف چند ساعت پس از اتمام جراحی احساس نرمالی دارد.
 • دارو برای کمک به کاهش هر گونه ناراحتی تجویز میشود.
 • چند روز پس از اتوپلاستی، باندهای اطراف سر با یک پانسمان جراحی که حدود یک هفته پوشیده می شود، جایگزین می گردد و در این مرحله بخیه ها را نیز برمیدارند.
 • بیماران اتوپلاستی باید در 2 هفته اول پس از جراحی زیبایی گوش در تهران، از خوابیدن به پهلو خودداری کنند.
 • حدود 1 هفته پس از اتوپلاستی، اکثر بیماران می توانند به روال عادی خود بازگردند.
 • پس از بهبود کامل گوش ها، معمولاً زخم های کمی در پشت گوش باقی می ماند که معمولاً با گذشت زمان محو می شوند و به دلیل قرارگیری استراتژیک، عملاً نامرئی هستند.
جراحی گوش

خطرات و عوارض اتوپلاستی

عوارض جراحی گوش نادر و معمولا جزئی هستند. درصد کمی از بیماران جراحی گوش دچار لخته خون در گوش یا عفونت در غضروف می گردند. این مشکلات ممکن است خود به خود کاهش یابند و یا از طریق مداخله یا آنتی بیوتیک به صورت پزشکی درمان شوند.

سایر عوارض احتمالی جراحی زیبایی گوش در تهران شامل تغییر در ادراک احساسات پوست اطراف گوش می باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که بیمار از ظاهر گوش خود راضی نباشد. انتظار داشتن گوش هایی که دقیقاً مطابق هم هستند، بی جاست چرا که حتی گوش های طبیعی هم کاملاً متقارن نیستند.

عوارض جراحی گوش

قبل از جراحی زیبایی گوش در تهران

مانند تمام روش های زیبایی، مهم ترین مرحله قبل از جراحی، مشاوره با جراح است. در مورد انتظارات و اهداف شخصی خود بحثی آزاد و صادقانه داشته باشید.

با هم می توانید تصمیم بگیرید که بهترین برنامه عمل برای نیازهای فردی شما چیست. پزشک شما همچنین هر دستورالعملی را که باید قبل و بعد از جراحی رعایت کنید، بررسی خواهد نمود.

جراحی زیبایی گوش در تهران

این عمل به صورت سرپایی انجام می گیرد و معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد. نوع بیهوشی مورد استفاده به طور معمول به سن بیمار بستگی دارد، بیهوشی عمومی برای بیماران بسیار جوان و بی حسی موضعی و آرامبخش برای کودکان بزرگتر و بزرگسالان توصیه میشود.

جراحی زیبایی گوش در تهران

برای این کار برشی در پشت گوش زده می شود تا جای زخم کمتر قابل مشاهده باشد. گوش‌ها تغییر مکان یافته و به‌گونه‌ای شکل می گیرند تا از نظر ظاهری زیباتر شوند. در نهایت پزشک محل برش پوست را با بخیه میبندد.

نتایج پس از عمل جراحی زیبایی گوش در تهران

نتایج جراحی گوش فوری است و اکثر بیماران در عرض یک تا دو روز به فعالیت های عادی خود بازمیگردند. این عمل می تواند زندگی کودکان را تغییر دهد. مسخره نشدن از طرف هم سن و سالان، مزیتی است که برای آنها بسیار ارزشمند خواهد بود. در واقع روش اتوپلاستی قادر است تا اعتماد به نفس و احساس رضایت کلی در مورد ظاهرتان را بازگرداند.

مراقبت های بعد از جراحی

 • مقداری کبودی، تورم و حساسیت پس از جراحی زیبایی گوش در تهران، طبیعی است، اما معمولاً خیلی سریع از بین می رود.
 • درد ناشی از این جراحی بسیار کم بوده و با داروهای خوراکی قابل کنترل می باشد.
 • بانداژ فقط برای چند روز مورد نیاز است و باید با یک پانسمان سبکتر جایگزین شود.
 • احتمالاً پزشک به شما توصیه کند که از خوابیدن روی گوشها خودداری نمایید و از یک بالش نرم استفاده کنید.
 • دوش گرفتن و شامپو زدن بعد از چند روز مجاز خواهد بود.
حساسیت جراحی زیبایی گوش

آیا این عمل جراحی باعث می شود تا فرزند من زخم های زشتی در اطراف گوش هایش داشته باشد؟

در حالی که اتوپلاستی جای زخم دارد، اما تقریباً همیشه در محل اتصال گوش ها به پوست سر قرار می گیرد، بنابراین به خوبی پشت گوش ها پنهان می شود. برش ها نیز بسیار کوچک هستند و معمولاً به خوبی بهبود می یابند. بنابراین هنگامی که همه چیز بهبود یابد، هر گونه نشانه ای از جراحی تقریباً نامرئی خواهد بود.

یکی از گوش های من از دیگری برجسته تر است. آیا اتوپلاستی می تواند این مشکل را برطرف کند؟

عدم تقارن بین گوش ها در واقع بسیار رایج است و به راحتی قابل رفع می باشد. بسته به وسعت مشکل، می توانید اتوپلاستی را فقط در سمت برجسته تر انجام داده و در عین حال به گوش دیگر کاری نداشته باشید.

در موارد دیگر، لازم است بر روی هر دو گوش جراحی انجام گردد اما بافت کمتری از گوش کوچکتر برداشته شود. در طول مشاوره، دکتر جراحی زیبایی گوش در تهران وضعیت شما را ارزیابی می کند تا بهترین گزینه را به شما ارائه دهد.

آیا فرزند من می تواند بدون نگرانی از گوش هایش در ورزش های بدنی شرکت کند؟

ورزش شدید باید برای چند هفته پس از جراحی اتوپلاستی محدود شود تا شرایط بهبود یابد، اما با گذشت زمان، بیماران می‌توانند از طیف وسیعی از فعالیت‌ها لذت ببرند. این موارد شامل ورزش های تماسی نیز می شوند.

به طور کلی، بیماران می توانند در عرض یک ماه به ورزش های غیر تماسی، در عرض دو ماه به ورزش های تماسی و در عرض چهار تا شش ماه به ورزش های خشن مانند کشتی یا بوکس برگردند.

اتوپلاستی گوش

آیا گزینه های بدون جراحی برای درمان گوش وجود دارد؟

متأسفانه خیر. بسیاری از مردم راه حل های خانگی مانند چسب زدن برای اصلاح گوش ها را امتحان می کنند. اما این راه حل ها نتایج پایداری را ارائه نمی دهند و اغلب فقط توجه بیشتری را به مشکل جلب می نمایند.

آیا گوش ها پس از جراحی زیبایی گوش در تهران ممکن است به شکل اولیه خود بازگردند؟

از آنجایی که جراحی شامل تغییر شکل غضروف زیرین و همچنین برداشتن بافت های اضافی است، اتوپلاستی بهبود دائمی را به همراه خواهد داشت.

کودکان خردسال، ممکن است رشد مجدد بافت گوش را تجربه کنند که به چشم بیاید اما حتی این رشد مجدد نیز بسیار نادر است. می توانید انتظار داشته باشید که این یک درمان مادام العمر باشد.

5/5 - (3 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

بهترین جراح بینی مردانه در تهران از نگاه مردم