کلینیک ها

بهترین جراح پلاستیک در تهران از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

امروزه مردم می خواهند بسیار جوان تر به نظر برسند و احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند. به همین دلیل است که جراحی پلاستیک زیبایی می‌تواند به معنای واقعی کلمه زندگی شما را تغییر داده و اعتماد به نفستان را افزایش دهد.

در صورتیکه یکی از بهترین جراح پلاستیک در تهران هستید و چند سال سابقه فعالیت در این حوزه دارید میتوانیم شما را به افرادی که به دنبال مرکز مناسب برای جراحی پلاستیک در تهران هستند معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه و در خواست خود را ثبت نمایید.

محدودیت سنی برای جراحی پلاستیک

معمولاً در بین اکثر افراد این سوال مطرح است که آیا محدودیت سنی برای جراحی های پلاستیک وجود دارد یا خیر. اگرچه عوامل متعددی برای در نظر گرفتن سقف سنی برای جراحی زیبایی وجود دارد؛ اما می‌توان گفت در بیشتر موارد، تقریباً برای همه عمل‌های جراحی زیبایی محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.

بسیاری از بیماران جوان از یک جراح پلاستیک در تهران می پرسند که آیا انجام جراحی زیبایی دارای محدودیت سنی است؟ در اکثر کلینیک ها، بهتر است بیماران حداقل 18 سال سن داشته باشند.

جراحی پلاستیک

در برخی موارد، ممکن است به شما توصیه شود که حداقل 21 سال سن داشته باشید و به بدن خود اجازه دهید تا رشد خود را تکمیل نماید. این مورد بیشتر برای انواع جراحی بینی، مانند جراحی زیبایی بینی صدق می کند.

جراحی پلاستیک در افراد مسن

در حالی که بیماران 70 و 80 ساله قبلاً برای جراحی زیبایی بیش از حد مسن در نظر گرفته می شدند، بسیاری از پیشرفت های چشمگیر در دو دهه اخیر باعث شده است که جراحی زیبایی به طور فزاینده ای در دسترس همه باشد.

در مقایسه با مثلاً 30 سال پیش، اکنون بسیار سالم‌تر هستیم و معمولا فردی که 60 سال سن دارد می‌تواند انرژی و سرزندگی فردی 20 ساله  را داشته باشد. اگر از نظر پزشکی مناسب هستید و سبک زندگی سالمی دارید، سن تقویمی شما از اهمیت کمتری برخوردار است.

جراحی پلاستیک در افراد مسن

بیمارانی هستند که در دهه 60 جراحی بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند و اغلب می گویند که چقدر از انجام این جراحی خوشحال بوده اند. به طور مشابه، بسیاری از زنان و مردان مسن در دهه 70 زندگی خود به جراحی لیفت صورت علاقه نشان می دهند.

نکات مهم قبل از جراحی پلاستیک

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از جراحی زیبایی در نظر بگیرید:

سلامتی

برای انجام جراحی پلاستیک باید از سلامت کلی برخوردار باشید. بودن در گروه سنی بالاتر لزوماً به این معنی نیست که شما واجد شرایط جراحی زیبایی نخواهید بود. با این حال، اگر شرایط پزشکی جدی دارید، ممکن است به این معنی باشد که برای جراحی مناسب نیستید.

در جلسه مشاوره با جراح پلاستیک در تهران، یک تاریخچه پزشکی دقیق، از جمله هرگونه عمل قبلی که در گذشته انجام داده اید، از شما خواسته میشود.

نکات جراحی پلاستیک

دارو

از شما در مورد داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید سؤال می شود. ممکن است از بیماران بالای 50 سال خواسته شود که آزمایش خون و نوار قلب نیز انجام دهند تا مطمئن شوند که هیچ بیماری زمینه ای قلبی وجود ندارد که قبلاً شناسایی نشده باشد.

سبک زندگی

سبک زندگی یک عامل تعیین کننده در مناسب بودن شما برای جراحی می باشد. بیمارانی که به شدت سیگار می‌کشند یا مقادیر زیادی الکل مصرف می‌کنند، خطر عوارض حین و بعد از عمل جراحی را افزایش می‌دهند. همچنین افراد با شاخص توده بدنی بالای 30 ممکن است برای جراحی مناسب نباشند.

خطرات جراحی پلاستیک

مانند هر عمل جراحی، خطرات خاصی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. بیمارانی که از نظر پزشکی مناسب هستند و سبک زندگی سالمی دارند، خطر عوارض جراحی کمتری خواهند داشت و بهبودی آنها راحت‌تر خواهد بود.

خطرات جراحی پلاستیک

بیشتر عمل‌های جراحی زیبایی تحت بیهوشی عمومی انجام می گردد. اگر سیگار می‌کشید یا الکل می‌نوشید، ممکن است از شما خواسته شود قبل از عمل جراحی آنها را ترک نمایید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که داروهای خاصی را متوقف کنید تا خطر عوارض در طول بیهوشی به حداقل برسد.

اهمیت انتظارات واقع بینانه از جراح پلاستیک در تهران

اگرچه هیچ محدودیت سنی تعریف شده ای برای جراحی زیبایی وجود ندارد، نتایج قابل دستیابی با روش های خاص تحت تأثیر سنی که برای جراحی انتخاب می کنید، خواهد بود.

این موضوع کاملا در جراحی لیفت صورت برای افراد جوان مشهود است. اگرچه شاید جراح پلاستیک در تهران شما را گزینه مناسبی برای لیفت صورت بداند، اما ممکن است به نتایج چندان چشمگیری نرسید. در حالی که در صورت انجام این عمل در اواخر دهه 40 یا اوایل 50 سالگی نتایج کاملا مشخص خواهند بود.

جراح پلاستیک در تهران

جراحی لیفت صورت، یکی از موثرترین روش‌های جوان‌سازی برای معکوس کردن روند طبیعی پیری صورت است. با تکنیک‌های جراحی مدرن، افراد می‌توانند به نتایج طولانی‌مدت، زیبا و طبیعی دست یابند.

جراح پلاستیک در تهران به شما کمک می کند تا ظاهری شاداب و جوان داشته باشید و به پوستی صاف و کشیده دست یابید. اما این بدان معنا نیست که لیفت صورت می تواند تمامی علائم پیری را متوقف نماید.

به همین دلیل مهم است که انتظارات واقع بینانه از آنچه که بعد از جراحی می توانید به دست آورید، داشته باشید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

باورهای غلط در مورد جراحی پلاستیک

در سال های اخیر، بحث و جدل در مورد جراحی پلاستیک افزایش یافته است و شایعاتی در مورد برخی از روشها و خطرات احتمالی شنیده میشود. با وجود منابع و اطلاعات فراوانی که رسانه‌های اجتماعی و اینترنت را شلوغ کرده‌اند، تشخیص واقعیت از دروغ دشوار می باشد.

بر اساس آمار سال 2020 انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تنها در سال 2020، بیش از 20 میلیون نفر تحت یکی از انواع جراحی پلاستیک قرار گرفتند. چه جراحی زیبایی، مانند بزرگ کردن سینه و یا جراحی ترمیمی مانند اصلاح اسکار.

بنابراین، از آنجایی که تعداد بیشتری از افراد تحت این گونه عمل‌ها قرار می‌گیرند، اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که حقایق را به درستی بیان کنیم.

جراحی پلاستیک فقط جراحی زیبایی نیست

شکی نیست که وقتی بیشتر مردم به جراحی پلاستیک فکر می کنند، اولین چیزی که به ذهنشان میرسد، بزرگ کردن سینه و بوتاکس است. امروزه به لطف تیک تاک، اینستاگرام و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی میتوان با استفاده از فبلترها، تا حدودی نتایج عمل‌های زیبایی را بر روی خود مشاهده نمود.

اما نباید اجازه دهید رسانه ها و افکار عمومی شما را گول بزنند، در دنیای جراحی پلاستیک چیزهای بیشتری نسبت به آنچه که در اینترنت میبینید وجود دارد. اینترنت مملو از داستان های خبرساز در مورد آخرین خطرات لیفت باسن، افرادی که تزریق لب انجام داده اند و موارد دیگر می باشد.

جراحی زیبایی

اما حقیقت موضوع این است که بخش بزرگی از جراحی های پلاستیک شامل جراحی های ترمیمی می گردد. جراحی ترمیمی که توسط جراح پلاستیک در تهران انجام میشود شامل بازسازی صدمات در اثر آسیب، سوختگی و بازسازی بیمارانی که سرطان داشته اند، می باشد.

جراحی پلاستیک در تهران همیشه نتایج فوق العاده ای به همراه ندارد

گمانه زنی ها در مورد نوع جراحی زیبایی که افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان و نیکی میناژ انجام داده اند، در سال های اخیر اینترنت را درگیر کرده؛ اما جراحی پلاستیک بسیار قبل تر از این سلبریتی‌های امروزی وجود داشت. این روش برای همه مناسب است البته تا زمانی که شرایط لازم را داشته باشند.

در حالی که ممکن است نتایج چشمگیری را در افراد مشهور مشاهده نمایید، اما اکثر افراد خواهان ظاهری طبیعی و زیبا هستند. همچنین نتایج جراحی پلاستیک نباید عجیب به نظر برسد و یا شما را متفاوت از آنچه که هستید جلوه دهند. اکثر جراحان زیبایی در تلاشند تا بیماران را شبیه نسخه جوانتر خودشان نمایند، نه اینکه ظاهر آنها را به طور کلی تغییر دهند.

جراحی زیبایی پلاستیک در تهران

چگونه یک جراح پلاستیک در تهران انتخاب کنم؟

یک جراح پلاستیک مجرب که به شما احساس راحتی و اعتماد به نفس می دهد، نقش کلیدی را در رسیدن به نتایج عالی و رضایت بخش ایفا میکند. اگر شما و جراحتان آشکارا با هم ارتباط برقرار کنید و برای دستیابی به اهداف واقع بینانه با یکدیگر همکاری دارید، مطمئنا به بهترین نتایج دست خواهید یافت.

  • قبل از انتخاب جراح، در مورد جراح پلاستیک در تهران و تعداد عمل هایی که انجام داده، بپرسید.
  • عکس های قبل و بعد بیماران قبلی را بخواهید و آنها را مقایسه نمایید.
  • درک اهداف، انتظارات و انگیزه شما برای یک جراحی موفق ضروری بوده و به هر دوی شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا جراحی پلاستیک انتخاب مناسبی برای شماست یا خیر.

بهترین گزینه ها برای جراحی پلاستیک افرادی هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و انتظارات معقولی را در مورد ظاهر خود دارند.

جراح پلاستیک در تهران

چگونه می توانم تورم یا کبودی را به حداقل برسانم؟

بسته به نوع عمل، جراح پلاستیک در تهران به شما توصیه میکند تا برای به حداقل رساندن تجمع مایعات در صورت و پلک ها، در حالت درازکش به مدت یک هفته پس از جراحی بخوابید. استفاده از کمپرس سرد و گرم نه تنها کبودی و تورم را کاهش می دهند، بلکه باعث سریعتر شدن روند بهبودی نیز می گردد.

بعد از چه مدت می توانم به سر کار برگردم؟

زمان بهبودی پس از جراحی پلاستیک بسته به نوع جراحی انجام شده و مراجعه کننده متفاوت است. اکثر بیماران در دو روز اول پس از جراحی به کمک نیاز دارند.

نتایج چقدر دوام خواهند داشت؟

نتایج شما به نوع جراحی انجام شده و جراح پلاستیک در تهران بستگی دارد. به طور کلی، اگر وزن و سبک زندگی سالمی داشته باشید، نتایج حاصل از اکثر روش‌ها طولانی‌مدت می باشند.

جراحی زیبایی و ترمیمی

تفاوت بین جراحی زیبایی و ترمیمی چیست؟

جراحی زیبایی برای تغییر شکل ساختارهای طبیعی بدن به منظور بهبود ظاهر و عزت نفس انجام می گردد. جراحی های زیبایی معمولاً به دلیل انتخابی بودن تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرند.

جراحی ترمیمی بر روی ساختارهای غیرطبیعی بدن ناشی از نقص مادرزادی، ناهنجاری های رشدی، آسیب، عفونت، تومورها یا بیماری انجام می شود. به طور کلی، جراحی ترمیمی به بهبود عملکرد بدن می پردازد.

5/5 - (7 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
طرح و مدل‌های زیبایی

شیدینگ لب چیست؟ از صفر تا 100 مراحل آن + عوارض