کلینیک ها

بهترین کلینیک لیفت سینه در تهران از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

سینه ها به ظاهر کلی یک زن زیبایی می بخشند. با این حال، آنها با افزایش سن، استحکام خود را از دست داده و معمولا زنان مسن‌تر، سینه‌های آویزان‌تری نسبت به خانم های جوان دارند. بنابراین ما قسط داریم بهترین مرکز لیفت سینه در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم.


دکتر ناهید نفیسی

 دکتر ناهید نفیسی

 • درمان و جراحی سرطان سینه
 • كوچك كردن و بزرگ كردن سينه
 • جراحی ماستوپکسی
 • لیفت سینه
 • جراحی زیبایی سینه

افتادگی سینه ها

بارداری نیز موجب افتادگی سینه ها می گردد، زیرا در دوران بارداری سینه ها سنگین تر می شوند و به همین ترتیب، فشار بیشتر به کشیده شدن بافت های پستانی و از دست دادن حجم سینه ها کمک میکند.

مرکز درمان افتادگی سینه ها

در واقع اندام سینه تنها از بافت های چربی تشکیل شده و با افزایش وزن، این چربی ها منبسط می گردند. همچنین داشتن وزن زیاد در این ناحیه به کشیده شدن بافت های سینه و از دست دادن استحکام و در نتیجه افتادگی آن ها می انجامد.

لیفت سینه چیست؟

با گذشت زمان، اثرات جاذبه و از دست دادن خاصیت ارتجاعی طبیعی پوست شروع به تأثیر بر ظاهر سینه های زنان می کند. این عوامل همراه با بارداری و شیردهی، اغلب باعث می شود که سینه ها شکل و استحکام جوانی خود را از دست بدهند.

لیفت سینه در تهران یا ماستوپکسی برای بازگرداندن فرم جوان و لیفت سینه‌هایی انجام می‌شود که در نتیجه موارد زیر آویزان شده‌اند:

 • کاهش وزن
 • بارداری
 • افزایش سن
 • از دست دادن خاصیت ارتجاعی طبیعی پوست
 • تأثیر نیروی جاذبه زمین

این روش همچنین می‌تواند اندازه آرئول (پوست تیره‌تر اطراف نوک پستان) را کاهش دهد.

روش سنتی برای این جراحی مستلزم برشی است که دور آرئول را احاطه کرده، به صورت عمودی پایین سینه ادامه می‌یابد و چین زیر پستانی را برش میدهد. در نهایت این عمل، شکل سینه شما را از نظر زیبایی شناختی بسیار بهبود می بخشد.

لیفت سینه در تهران چگونه انجام میشود؟

لیفت سینه در واقع روشی است که با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت های نگهدارنده، ظاهر سینه ها را جوان تر نموده و کانتوری زیبا در این ناحیه به وجود می آورد.

پس از ماستوپکسی، پستان ها از روی قفسه سینه بالا می آیند و در هنگام لمس سفت‌تر می‌شوند. لیفت سینه همچنین می‌تواند با تغییر مکان بافت، اندازه هاله های نوک سینه (یا همان پوست تیره اطراف نوک سینه) را کاهش دهد.

عمل افتادگی سینه در تهران

هدف از جراحی ماستوپکسی

ماستوپکسی جراحی است که برای بالا بردن سینه انجام می شود. نام دیگر ماستوپکسی، جراحی لیفت سینه می باشد. در این جراحی اندازه اصلی سینه ها دستکاری نمی شود، به عبارت دیگر اندازه سینه ها حتی پس از جراحی نیز ثابت می ماند. اما می توان ماستوپکسی را همراه با بزرگ کردن سینه برای افزایش سایز انجام داد.

هنگامی که سینه ها شروع به افتادگی می کنند، نوک سینه ها نیز پایین میایند. هدف لیفت سینه در تهران برداشتن بافت اضافی از سینه‌ها و مرتب کردن نوک سینه‌ها یا آرئول‌ها به‌گونه‌ای است که به سمت جلو باشند و نه به سمت پایین. قبل از ماستوپکسی، بیمار باید از سیگار خودداری نموده و مصرف برخی داروها مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و داروهای گیاهی را متوقف نماید.

لیفت سینه در تهران

همانطور که میدانید اندازه سینه ها پس از لیفت سینه تغییر نمی کند و همچنین پری یا گردی قسمت بالایی سینه ها نیز ثابت می ماند. زنانی که مایلند تا سینه های بزرگتر، کوچکتر یا گردتری داشته باشند باید سایر جراحی ها را نیز همراه با لیفت سینه در نظر بگیرند.

لیفت سینه عمل پیچیده ای نیست و فقط نیاز به جراحی سرپایی دارد. قبل از اینکه بیمار به اتاق عمل منتقل شود، جراح ناحیه‌ای از پوست را که نوک سینه‌ها و آرئول‌ها در آن قرار می‌گیرند، مشخص می‌کند. پس از آن بیمار بیهوش گشته و پزشک عمل را شروع می کند.

عمل افتادگی سینه در تهران

تکنیک های جراحی لیفت سینه

جراح پوست اضافی سینه‌های بیمار را برمیدارد و آن‌ها را تغییر میدهد. برشی که جراح ایجاد می نماید، می تواند بسته به شکل اصلی سینه ها متفاوت باشد. در اصل سه تکنیک وجود دارد که می توان برای ایجاد برش از آنها استفاده کرد.

جراح می تواند برش را در امتداد آرئول ایجاد نماید. چین های زیر پستانی قسمت هایی هستند که زیر خط سینه ها قرار می گیرند. یک برش نیز در امتداد این خطوط به صورت افقی انجام می شود.

جراح همچنین می تواند یک برش عمودی از آرئول به چین زیری بزند. دکتر شما باید بافت‌های سینه را ببندد تا دوباره آن‌ها را اصلاح کند. بنابراین، او ممکن است بخیه هایی را در عمق سینه انجام دهد.

اندازه آرئول ها نیز در صورت لزوم کاهش می یابد. آخرین مرحله جراحی شامل محکم کردن پوست سینه و دوختن برش از طریق بخیه است.

چه کسانی واجد شرایط درمان هستند؟

خانم ها در صورت افتادگی سینه‌ می‌توانند عمل لیفت سینه در تهران را انجام دهند. برای تشخیص افتادگی باید سینه های خود را بررسی نمایید. اگر سینه‌هایتان با معیارهای افتادگی سینه‌ مطابقت داشت پس شما واجد شرایط این درمان هستید. سن، بارداری و افزایش وزن همگی از علل های اصلی افتادگی سینه ها می باشند.

چه کسانی واجد شرایط درمان نیستند؟

لیفت سینه برای زنان باردار یا کسانی که مشتاق باردار شدن هستند و همچنین زنان شیرده توصیه نمی شود. هر زنی می‌تواند لیفت سینه در تهران را انجام دهد، اما این عمل بر روی زنانی که سینه‌های کوچک اما افتاده دارند، به خوبی جواب می‌دهد. زیرا سینه‌های حجیم به هر حال تمایل به افتادگی دارند.

آیا لیفت سینه در تهران عوارض جانبی دارد؟

هر جراحی با خطراتی همراه است و لیفت سینه نیز از این قاعده مستثنی نیست. خطرناک ترین عارضه جانبی لیفت سینه این است که کمبود خون در حین جراحی می تواند منجر به از بین رفتن نوک سینه ها و آرئول ها شود.

سایر عوارض جانبی شامل جای زخم بوده که ممکن است حداقل یک یا دو سال باقی بماند. نوک سینه ها نیز تا حدودی تحت تأثیر قرار می گیرند زیرا ممکن است کمتر حساس شوند. همچنین خانم هایی که ماستوپکسی داشتند، به احتمال زیاد در هنگام شیردهی به کودک خود با مشکلاتی رو به رو میگردند.

دستورالعمل های بعد از جراحی چیست؟

خانمی که تحت عمل لیفت سینه قرار گرفته است باید بعد از جراحی مراقبت های لازم را انجام دهد تا در حد امکان از خونریزی و جای زخم ممانعت کند. این مراقبت ها عبارتند از:

 • بیمار ممکن است مجبور شود پس از جراحی سینه‌بندهای مخصوص بپوشد که توسط جراح تجویز شده است.
 • باید حداقل تا دو هفته پس از جراحی از فعالیت های جنسی خودداری نمایید.
 • به پشت یا پهلو خوابین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که از اعمال فشار بیش از حد بر سینه های جدید و بهبود یافته جلوگیری میکند.
 • باید از ورزش و سایر مشاغل استرس زا اجتناب نمایید.
 • تنها در صورت توصیه پزشک، پس از کشیدن یا جذب شدن طبیعی بخیه ها، به فعالیت های عادی خود بازگردد.
مرکز عمل لیفت سینه در تهران

لیفت سینه چه تغییراتی را بر روی بدن ایجاد میکند؟

بزرگ کردن سینه روشی است که می تواند برای بیمار بسیار رضایت بخش باشد و می تواند به زنانی که واجد شرایط برای این جراحی هستند کمک کند تا در مورد تصویر ذهنی خود از بدنشان و نحوه تن خور لباس ها، احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

همانطور که در حال بررسی جراحی های سینه هستید، احتمالاً در مورد تمام اطلاعات موجود در اینترنت و صحبت با کسانی که تحت  این عمل قرار گرفته اند، هیجان زده و یا حتی کمی سردرگم شده باشید. امیدواریم مطالب این مقاله به شما پاسخی شفاف و واضح به برخی از سوالاتتان داده باشد.

آیا من واجد شرایط لیفت سینه هستم؟

بهترین گزینه برای لیفت سینه در تهران زنانی هستند که سینه هایشان برخی یا همه شرایط زیر را داشته باشد:

 • افتادگی سینه ها
 • از دست دادن شکل یا حجم سینه ها
 • داشتن سینه های صاف، کشیده و یا آویزان
 • وجود کشیدگی در قسمت پوست سینه و یا آرئول
 • پایین بودن نوک سینه ها
 • عدم تقارن سطح سینه ها
 • قرار گیری نوک سینه ها در چین سینه که منجر به از بین رفتن تکیه گاه سینه میشود.
انواع - طبقه بندی عمل سینه در تهران

قبل از عمل چه کارهایی باید انجام دهم؟

بسیار مهم است که خانم هایی که میخواهند لیفت سینه انجام دهند موارد زیر را رعایت کنند:

 • وزن ثابتی را نگه دارند.
 • سینه های سالمی داشته باشند.
 • سیگار نکشند یا برای قبل و بعد از عمل مدتی آن را ترک کنند.
 • اهداف واقع بینانه را با جراح خود در میان بگذارند.

خطرات ماستوپکسی چیست؟

عوارض احتمالی لیفت سینه عبارتند از:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • بی حسی موقت یا دائمی در نوک پستان یا آرئول
 • موقعیت یا شکل ناموزون سینه ها یا نوک سینه ها
 • گشاد شدن جای زخم
 • بهبود ضعیف جای برش ها
 • تجمع مایعات
 • سفت شدن سینه
 • آسیب یا نکروز بافت پستان
 • نیاز به جراحی مجدد

جایگزین های لیفت سینه در تهران چیست؟

سینه ها را می توان به طور طبیعی با ورزش کردن فرم داد. تمریناتی وجود دارد که هدف آنها برجسته کردن ماهیچه های سینه ای می باشد.

با تقویت ماهیچه ها، سینه ها حالتی خوش فرم پیدا می کنند. نمونه ای از این تمرینات پرس نیمکتی است، جایی که فرد باید روی نیمکت دراز بکشد و مطمئن شود که پاها با زمین تماس دارند. سپس با گرفتن دو دمبل در هر دست، باید آنها را به صورت عمودی بلند کرده و پایین بیاورد. سایر تمرینات عبارتند از: پوش آپ و شنا.

چه مدت طول می کشد تا بهبود یابم؟

حداقل 4 تا 5 هفته طول می کشد تا بیمار پس از جراحی لیفت سینه به طور کامل بهبود یابد و به فعالیت های عادی خود بازگردد.

آیا نتایج لیفت سینه در تهران دائمی است؟

نتیجه ماستوپکسی معمولا دائمی بوده اما با این حال، بیمار می تواند پس از چند سال برای کانتورینگ بهتر سینه ها برای جراحی دیگری اقدام کند.

5/5 - (1 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران از نگاه (مردم)