کلینیک ها

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

بر خلاف سایر روش های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، تراشیدن و اپیلاسیون، لیزر موهای زائد یک درمان تخصصی برای رفع موهای زائد طولانی مدت است که باعث کاهش میزان موهای زائد در جلسه اول و نازک شدن و در نهایت ناپدید شدن می شود. لیزر برای مدت طولانی شما را از شر رشد مجدد موهای ناخواسته خلاص می کند.

لیزر موهای زائد


بسیاری از ما در مورد لیزر موهای زائد شنیده ایم. برخی آن را معجزه می دانند، برخی می گویند بی فایده است و برخی از لیزر و عوارض آن می ترسند! به هر حال لیزر است و می توان با آن سنگ و اتو کرد! اگر با لیزر آشنایی ندارید، فکر می کنید بی فایده است، قبلا تجربه ناخوشایندی داشته اید یا جزو کسانی هستید که از عوارض و خطرات لیزر می ترسند، این مقاله برای شماست.

لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی (واژن)

از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی یک دردسر است. اگر این ناحیه را با تیغ اصلاح می کنید، باید هر 3 تا 4 روز یکبار این کار را انجام دهید، بسیار مراقب باشید که این ناحیه حساس زخم نشود، با جوش های بعدی مقابله کنید و در نهایت خارش موهای تازه جوانه زده را تحمل کنید. انجام دادن

اگر اپیلاسیون کرده اید، حتما می دانید که لحظات شرم آور برهنه شدن در مقابل اپیلاتور را تجربه کرده اید و می دانید که گاهی اپیلاسیون ناحیه بیکینی می تواند بسیار دردناک باشد.

در عوض، لیزر موهای زائد یک راه حل بدون درد و دائمی برای از بین بردن موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی است.

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در هر نقطه از بدن قابل استفاده است. البته مراجعات بیشتری برای لیزر برای نواحی خاصی از بدن وجود دارد. به عنوان مثال لیزر بیکینی و ناحیه تناسلی و لیزر موهای زائد صورت در بین خانم ها بیشتر دیده می شود. برای آقایان لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای پشت و گردن بیشتر انجام می شود. با این حال، روش لیزر آنقدر انعطاف پذیر، سریع و موثر است که می توان کل بدن را در کمتر از یک ساعت در یک جلسه لیزر کرد.

مهم نیست که ناحیه تحت درمان چقدر محدود یا گسترده باشد (خواه فقط پشت لب باشد یا لیزر تمام بدن)، برای از بین بردن یا کاهش موثر موهای زائد، باید یک دوره درمانی را تکمیل کنید. این دوره معمولاً شامل 4 تا 6 جلسه لیزر با فاصله تقریباً 6 هفته است.

لیزر موهای زائد چیست؟

ما نمی خواهیم شما را با جنبه های علمی لیزر خسته کنیم، اما خوب است که یک ایده کلی از نحوه کار لیزرها و نحوه عملکرد آنها داشته باشید. لیزر یک پرتو نور است. با این حال، نور خواص فیزیکی خاصی دارد و بسیار قدرتمند است.

لیزر در پزشکی و صنعت کاربردهای زیادی دارد. لیزر در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی برای جراحی های مختلف مانند جراحی چشم (لیزیک) استفاده می شود. لیزر یک علم و فناوری است. یعنی بسته به کاربرد آن می توانید ویژگی های خاصی را در آن گنجانده و آن را برای انجام یک کار خاص بهینه کنید. لیزر موهای زائد دقیقاً برای از بین بردن موهای زائد بدون تأثیر بر پوست و سایر قسمت های بدن طراحی شده است.

برای از بین بردن موهای زائد از لیزرهای مختلفی استفاده می شود. الکساندرایت، Nd: فناوری‌های YAG و دیود از رایج‌ترین لیزرهای مورد استفاده برای رفع موهای زائد هستند. این لیزرها در کاربرد متفاوت هستند. به عنوان مثال، الکساندرایت برای پوست های روشن تر و برای پوست های تیره بیشتر استفاده می شود. این تفاوت عملی به دلیل تفاوت در خواص فیزیکی لیزرها مانند فرکانس و طول موج است. لیزر فولیکول را تحت تأثیر قرار می دهد.

لیزر موهای زائد برای گرم کردن پیاز مو و آسیب رساندن به فولیکول ها طراحی شده است. فولیکول ها اندام های کوچکی در داخل پوست هستند که موی بدن را تولید می کنند. وقتی فولیکول و پیاز مو آسیب ببینند رشد مو به طور دائم متوقف می شود.

لیزر آسیب انتخابی ایجاد می کند. نکته مهم این است که حرارت لیزر به فولیکول ها آسیب می رساند و از کار می اندازد اما این آسیب کاملا انتخابی است. این بدان معنی است که در عین حال هیچ آسیبی به پوست و بافت های مجاور فولیکول وارد نمی شود. با این حال، بسیاری از اوقات پوست به دلیل خطای اپراتور آسیب می بیند. این موارد را در قسمت عوارض لیزر موهای زائد بررسی کرده ایم.

لیزر موهای زائد را برای همیشه کاهش می دهد. این روش می تواند 70 تا 90 درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. به همین دلیل از نظر علمی می گوییم لیزر موهای زائد را برای همیشه کاهش می دهد و موهای زائد را برای همیشه از بین نمی برد. زیرا نمی توانیم صددرصد موهای زائد را در یک دوره درمان حذف کنیم. اما 70 تا 90 درصدی که حذف می‌شود، دیگر رشد نمی‌کند.

قبل از لیزر چه نکات و اقداماتی را باید انجام داد؟

24 ساعت قبل از جلسه لیزر توصیه می شود ناحیه مورد نظر را که می خواهید لیزر انجام دهید اصلاح و اصلاح کنید.

انجام این کار بیشتر موهای سطحی را از بین می برد (در نتیجه احتمال تحریک پوست را کاهش می دهد)، اما باید به گونه ای انجام شود که تکنسین بتواند به اندازه کافی فولیکول مو را ببیند تا تعیین کند لیزر کدام مناطق را باید هدف قرار دهد؟ اگر ناحیه تحت درمان به درستی تراشیده نشود، تشخیص دقیق محل رشد فولیکول ها روی پوست دشوارتر خواهد بود.

علاوه بر این، اپیلاسیون قبل از لیزر هرگز ایده خوبی نیست و بهتر است از محصولات مراقبت از پوست مانند کرم یا روغن استفاده نکنید.

در روز لیزر موهای زائد از آرایش کردن خودداری کنید. محل لیزر باید تمیز و بدون آرایش باشد.

قبل از شروع درمان با متخصص لیزر و پزشک خود مشورت و صحبت کنید، پزشک پس از معاینه پوست و مو تعداد جلسات شما را مشخص می کند، در صورت داشتن هر گونه حساسیت یا بیماری پوستی در گذشته یا اکنون به پزشک اطلاع دهید.

4 تا 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد یا اپیلاسیون ممنوع! زیرا در این روش ها فولیکول جابه جا می شود و چیزی برای لیزر باقی نمی ماند. همانطور که در بالا ذکر شد بهترین روش اصلاح و اصلاح با تیغ و تیغ است که فولیکول مو را نیز در جای خود حرکت می دهد. برای لیزر آماده است.

اگر قبل از لیزر پوست خود را برنزه یا آفتاب گرفته اید نگران نباشید یا می توانید از دستگاه ND Yag که مخصوص پوست های تیره است استفاده کنید.

البته توصیه می شود قبل از لیزر آفتاب نگیرید و برای افزایش حساسیت پوستی در معرض آن قرار نگیرید، اما اگر همچنان برنزه هستید و می خواهید لیزر کنید، از کلینیک مورد نظر خود بپرسید که آیا آن را دارند یا خیر. دستگاهی که در بالا ذکر شد. یا دستگاه آنها برای پوست برنزه شما مناسب است یا خیر!

اگر روی پوست خود دچار آفتاب سوختگی یا تاول شده اید، بهتر است لیزر را به زمان دیگری موکول کنید، زیرا لیزر می تواند این سوختگی ها را چند برابر کند و به هیچ وجه روی موهای شما تأثیر نگذارد.

از مصرف آنتی بیوتیک ها قبل از لیزر خودداری کنید، زیرا آنها حساس به نور هستند، به این معنی که پوست شما را به نور حساس می کنند و باعث سوختگی پوست شما می شوند.

24 ساعت قبل از درمان الکل مصرف نکنید.

در طول جلسه لیزر چه انتظاراتی می توان داشت؟

بر خلاف اپیلاسیون یا اپیلاسیون که می تواند بسیار زمان بر و دردناک باشد، لیزر موهای زائد بسیار سریع انجام می شود و درد آن بسیار کم است، اما به سختی آنچه را که با این سرعت اتفاق افتاده به خاطر خواهید آورد. البته این بستگی به این دارد که لیزر در کدام ناحیه از بدن شما انجام شود.

خبر خوب این است که با دستگاه های لیزر جدید، این درد به طور کامل به پایین ترین حد ممکن رسیده است، اما به طور کلی، درد برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد مانند یک ضربه سریع یک کش است. اگرچه ممکن است کمی ناراحت کننده باشد، اما لیزر درمانی قطعا دردناک نیست.

ناراحتی ناشی از گرمای شدید ناشی از لیزر شبیه گرمازدگی در ناحیه مورد نظر است، اما این احساس با ژل یا فرآیند خنک کننده در دستگاه لیزر موهای زائد بسیار کاهش می یابد.

اما مهم است که بدانیم همه ما آستانه های متفاوتی داریم، بنابراین تجربیات متفاوت خواهد بود. اما مردم آن را بسیار قابل تحمل تر و بهتر از موم می دانند.

به طور کلی طول درمان بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. افرادی که می خواهند موهای بالای لب بالایی خود را لیزر کنند کمتر از یک دقیقه زمان جلسه دارند، اما فردی که می خواهد تمام پا یا پشت خود را لیزر کند ممکن است یک جلسه 30 تا 40 دقیقه ای داشته باشد.

قبل از درمان برای افزایش راحتی از کرم بی حس کننده موضعی به مدت 15 تا 30 دقیقه قبل از لیزر استفاده کنید و نگران درد در حین لیزر نباشید زیرا دستگاه های لیزر جدید قدرت خنک کنندگی و خنک کنندگی بالایی دارند که باعث می شود درد لیزر به حداقل برسد. .
نکات و مراحلی که باید بعد از لیزر موهای زائد انجام داد چیست و چه زمانی نتیجه را خواهید دید؟

در صورت ایجاد لک بر روی پوست، استفاده از کرم هیدروکورتیزون به مدت چند روز توصیه می شود، نگران نباشید، این لک ها پس از چند روز از بین می روند.

پس از لیزر موهای زائد به مدت 24 ساعت دور از نور خورشید قرار نگیرید. اگر می خواهید بیرون بروید و چاره ای ندارید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست بعد از لیزر موهای زائد حساس است و ضد آفتاب لازم است. از اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت کنید.

اگر بعد از لیزر پوست شما احساس درد می کند، می توانید از کمپرس یخ در ناحیه دردناک استفاده کنید، البته این مورد در افرادی که پوست حساس دارند بیشتر دیده می شود.

اگر بعد از جلسه لیزر دچار تورم، قرمزی و التهاب شدید، از ژل آلوئه ورا استفاده کنید، این علائم پس از چند ساعت از بین خواهند رفت.

پس از لیزر موهای زائد باید به پوست خود استراحت دهید و از گرما اجتناب کنید، سپس از استحمام با آب داغ و سنا خودداری کنید.

بهتر است از لوازم آرایشی که منافذ پوست را نمی بندد و پوست را شل نمی کند استفاده نکنید.

لیزر موهای زائد برای نتایج قابل مشاهده نیاز به تعهد دارد، زیرا تنها یک جلسه به احتمال زیاد برنده خواهد شد.

5/5 - (4 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها