کلینیک ها

برداشتن خال در تهران + بهترین مرکز از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

خال ها می توانند در دوران کودکی شما ظاهر شوند. در سن بلوغ، حتی ممکن است تعداد آنها به 10 تا 40 تا برسد. آنها عمدتاً بی ضرر هستند، فقط در صورت تغییر رنگ و شکل آنها و یا اگر آسیب نور خورشید دیده اید و متوجه خال‌های جدید روی بدن خود شده اید بهتر است که نزد یک پزشک بروید.

خال چیست؟

خال ها از رشد معمولی پوست به وجود می آیند. آنها اغلب به شکل لکه های ریز و قهوه ای تیره هستند و توسط مجموعه سلول هایی که رنگدانه تولید می کنند ظاهر میشوند. هر روزه افراد بیشتری تصمیم می گیرند که به یک مرکز برداشتن خال در تهران مراجعه نموده و خال ها و یا زگیل های پوستی خود را از بین ببرند.

اینها روش های زیبایی هستند و ما کاملاً درک می کنیم که چرا کسی می خواهد آن را انجام دهد. ممکن است شما روی قسمت خاصی از بدنتان خال داشته باشید که نمی‌خواهید؛ چرا که ظاهر آن را دوست ندارید. همه ما در طول عمرمان ایجاد خال ها بر روی بدنمان را نظاره گریم. این یک روند رایج و طبیعی است که می تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد؛ بنابراین هرگز جای نگرانی نیست.

خال چیست

خال ها می توانند در دوران کودکی شما ظاهر شوند. در سن بلوغ، حتی ممکن است تعداد آنها به 10 تا 40 تا برسد. آنها عمدتاً بی ضرر هستند، فقط در صورت تغییر رنگ و شکل آنها و یا اگر آسیب نور خورشید دیده اید و متوجه خال های جدید روی بدن خود شده اید بهتر است که نزد یک پزشک بروید.

انواع خال

به طور عمده چهار نوع خال وجود دارد که عبارتند از خال های اکتسابی، خال های مادرزادی، خال های اسپیتز و خال های دیسپلاستیک.

علل ایجاد خال چیست؟

وقتی ملانوسیت ها (سلول های پوست) در کنار هم قرار می گیرند، خال ها ایجاد می شوند.

برداشتن خال در تهران

خال ها در واقع خوشه هایی از سلول های رنگدانه ای هستند که می توانند از نظر اندازه، شکل و رنگ (قهوه ای یا سیاه) متفاوت باشند.

نقشه برداری خال

با اینکه بیشتر خال های پوستی بی خطر هستند، اما ممکن است سرطانی شوند و نیاز به درمان و جراحی داشته باشند. جراحی برداشتن و تراشیدن دو روش سریع برای از بین بردن خال هستند. علاوه بر این، از روش لیزر درمانی نیز می توان استفاده کرد. با این حال، از آنجایی که پرتوهای لیزر نمی توانند به عمق پوست نفوذ کنند، بنابراین نمی توان از آنها برای برداشتن برخی از خال ها استفاده نمود.

درمان و برداشتن خال در تهران چگونه انجام می شود؟

خال به راحتی توسط متخصصین پوست قابل تشخیص است و برداشتن آن نسبتاً بدون درد می باشد. این روش کوتاه مدت به صورت سرپایی انجام می شود. در روش برداشتن، قبل از بریدن با چاقوی جراحی یا قیچی جراحی، خال ها با بی حسی موضعی درمان می گردند. همچنین سلول های زیر لایه بالایی پوست برداشته می شوند. سپس پوست با بخیه هایی بسته میشود که معمولاً با گذشت زمان از بین می روند.

یک خال معمولی چه شکلی است؟

برخی از خال های پوست نیز با چاقوی جراحی تراش می خورند، به خصوص اگر سطحی باشند. این کار گاهی اوقات می تواند تحریکاتی را روی پوست به وجود آورد.

خال هایی که غیر سرطانی هستند و تا لایه های عمیق تر پوست رشد نکرده اند، می توانند با استفاده از نیتروژن مایع منجمد شوند. البته این روش یک تاول کوچک بر روی پوست باقی می گذارد.

در روش لیزر درمانی از شلیک های شدید تابش نور برای شکستن لخته رنگدانه ملانین در پوست استفاده می نمایند و بنابراین خال ها به آرامی از بین می روند. در لیزر درمانی برای برداشتن کامل خال معمولاً به دو یا سه جلسه درمان نیاز است. این روش می تواند برای درمان خال های متعدد در یک زمان مفید باشد اما برای خال های عمیق تر قابل استفاده نیست.

غربالگری خال

چه کسانی واجد شرایط درمان هستند؟

اگر خال دردناک و یا دارای ترشح، خونریزی، خارش یا سوختگی باشد؛ فرد باید فوراً با یک متخصص پوست برداشتن خال در تهران تماس بگیرد.
اگر خال‌ها پس از برداشتن قبلی رشد کرده و هر یک از این ویژگی‌ها را نشان می‌دهند، فرد باید با پزشک متخصص خود صحبت نماید.
همچنین، اگر خال ها بعد از 30 سالگی ایجاد شوند، شانس بیشتری برای سرطانی شدن دارند. بنابراین، مشورت با یک پزشک برای این گونه اشخاص بسیار مفید خواهد بود.

چه کسانی واجد شرایط درمان نیستند؟

خال ها توده هایی از ملانوسیت ها هستند که روی پوست انباشته شده اند. آنها معمولاً خوش خیم هستند و هیچ آسیبی ندارند. چنین خال هایی، اگر نشانه های قابل توجهی نداشته باشند، نیازی به کمک پزشکی ندارند.

روش های قدیمی همیشه بهترین نیستند

اکثر خال ها نیازی به مراقبت پزشکی ندارند و افراد فقط به دلایل زیبایی می خواهند آنها را از بین ببرند. قبل از اینکه ما تکنولوژی موجود امروزی را داشته باشیم، روش‌های برداشتن خال همگی به صورت جراحی انجام می شدند.

برداشتن خال در تهران

این بدان معنا بود که شما می بایست به یک پزشک برداشتن خال در تهران مراجعه می نمودید که جراحی هایی مانند اصلاح یا برداشتن خال را ارائه می‌دادند.

جراحی این گونه بود که پزشک ابتدا ناحیه ای را که خال در آن قرار داشت بی حس میکرد و سپس از یک چاقوی جراحی برای جدا کردن آن از روی پوست استفاده می نمود. همچنین بخشی از پوست زیر و اطراف خال نیز برداشته میشد و آن ناحیه را سوزانده و سپس بخیه میزدند. این روش‌ به درمان های دیگری پس از آن نیاز دارد، زیرا باید مطمئن شوید که زخم به درستی بهبود می‌یابد.

درمان شامل گذاشتن کرم ها یا پمادهای مخصوص و تعویض مکرر بانداژ می باشد. همچنین معاینه های بعدی برای اطمینان از بهبودی لازم بود. اما امروزه با تکنولوژی لیزر همه چیز بسیار ساده تر است. تکنولوژی پیشرفته ای که برداشتن خال را بسیار موثرتر از قبل نمود.

خال سرطانی است

آیا می توانید هر نوع خال را بردارید؟

اصطلاح خال اغلب توسط عموم مردم برای اشاره به انواع مختلف ضایعات پوستی خوش خیم (بی ضرر) استفاده می گردد. مهم است که قبل از برداشتن خال مورد نظر ابتدا توسط پزشک برداشتن خال در تهران معاینه و نوع آن را تشخیص دهید.

آیا برداشتن خال دردناک است؟

پس از عمل، ممکن است برای چند روز در اطراف ناحیه کمی کبودی یا درد احساس کنید. بسته به اندام بدن، در عرض 1 تا 2 هفته بهبود می‌یابد (صورت سریع‌تر از پاها بهبود می‌یابد).

خطرات برداشتن خال چیست؟

مهم ترین وظیفه یک پزشک برداشتن خال در تهران، تشخیص بین خال خوش خیم و خال سرطانی است. اگر خال از نظر ظاهری مشکوک به سرطان باشد، باید حتما معاینه گردد. روش برداشتن و ناحیه تحت درمان دو عامل اصلی هستند که عوارض پس از حذف خال به آنها بستگی دارد. برخی از عوارض جانبی که تاکنون دیده شده عبارتند از:

  • قرمز شدن ناحیه تحت درمان و ترشح چرک از زخم
  • عفونت خون به نام سپسیس
  • درد، سوزش و جای زخم روی پوست
  • احساس سوزش روی پوست
  • خونریزی/کبودی
  • اسکار کلوئید
ملانوم متاستاتیک چیست

دستورالعمل های بعد از برداشتن خال در تهران

پس از درمان حذف خال، ناحیه باید با آب یا پراکسید هیدروژن رقیق شده تمیز نگه داشته شود. باز گذاشتن آن در معرض هوا احتمال عفونت را افزایش می دهد، بنابراین باید با بانداژ آن را بپوشانید تا ناحیه موردنظر خشک شود. همچنین باید از استرس و فشار غیر ضروری به ناحیه جلوگیری گردد.

بهتر است برای کمتر شدن احتمال ایجاد خال در آینده و جلوگیری از بازگشت خال های برداشته شده از ضد آفتاب هایی با SPF مناسب و لباس های پوشیده مثل کلاه استفاده کنید تا از آسیب اشعه های مضر خورشیدی روی پوست کاسته شود. انجام معاینات پوستی به صورت ماهیانه نیز توصیه می گردد تا هرگونه خال مشکوک را شناسایی کرده و هر گونه تغییر در خال های موجود را زیر نظر داشته باشید.

چه مدت طول می کشد تا پوست بهبود یابد؟

خال ها را می توان به صورت آنی با روش های جراحی برداشت. اما بریدگی یا جای زخمی که این روش ها بر جای می گذارند حداقل شش ماه طول می کشد تا با پوست شما ادغام شود. اگر اندازه خال بسیار بزرگ باشد، جای زخم ممکن است به عنوان یک علامت دائمی روی پوست باقی بماند.

به چه چیزی نگاه کنیم؟ خال ها

آیا نتایج درمان حذف خال دائمی است؟

در برخی موارد، حتی پس از برداشتن خال در تهران، امکان این وجود دارد که خال ها دوباره ظاهر گردند. همه درمان ها تضمین کننده درصد رضایت بخشی از بهبودی نیستند و ممکن است این اتفاق بیفتد که برخی از سلول های پوستی خال در طول درمان حذف نشوند. همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث رشد مجدد خال ها با تجمع سلول های رنگدانه گردد.

روش های خانگی برای رفع خال چیست؟

خال ها می توانند برای بسیاری از ما یک نگرانی باشند. همه نمی توانند آنها را به عنوان عامل زیبایی تلقی کنند. به خصوص اگر خال روی صورت شما باشد شاید دوست نداشته باشید که آنها را به رخ بکشید. در حالی که مراکز زیادی برای برداشتن خال در تهران وجود دارد، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از روش های خانگی برای درمان استفاده نمایند. برداشتن خال با جراحی اغلب پرهزینه است و افراد را وادار می کند تا به این درمان های خانگی روی بیاورند.

اگر کنجکاو هستید که درمان های خانگی چگونه بر روی پوست عمل می نمایند باید به شما بگوییم که خال ها را می توان با این روش ها از بین برد. اما احتمال موفقیت در آن بسیار کم بوده و وقت زیادی را از شما می گیرد. استفاده از سرکه سیب، عسل، روغن بذر کتان و غیره می تواند به حذف و روشن شدن رنگدانه ها و پوست شما کمک کند. با این حال، مطمئن شوید که خال ها خوش خیم هستند و قبل از استفاده از درمان های خانگی، آنها را توسط پزشک معاینه کنید.

5/5 - (5 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
بهترین آموزشگاه تتو

آموزش تتوی بدن به صورت حضوری در تهران