کلینیک ها

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در مشهد از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

عمل بلفاروپلاستی در مشهد که به آن جراحی پلک یا لیفت پلک نیز گفته می شود، شامل برداشتن و قرار دادن پوست یا چربی اضافی پلک های بالا و پایین می باشد.

بلفاروپلاستی (جراحی پلک) چیست؟

جراحی پلک می تواند افتادگی پلک بالایی و پف زیر چشم شما را اصلاح کند. این ویژگی‌ها باعث می‌گردند تا چشم ها پیرتر و خسته‌تر از آنچه که واقعا هستند به نظر برسند و حتی ممکن است مشکلاتی را در بینایی به وجود آورند.

بلفاروپلاستی (جراحی پلک)

مشاوره برای جراحی بلفاروپلاستی در مشهد

شما و جراحتان باید در مورد اهداف خود برای عمل پلک صحبت کنید. همچنین باید در مورد اینکه آیا پوست و چربی برداشته ‌شوند و آیا به هر عمل دیگری مانند لیفت ابرو نیاز است یا خیر، گفت و گو نمایید.

به یاد داشته باشید از پرسیدن هر گونه سؤالی، به خصوص در مورد نگرانی های خود در مورد نتایج، دریغ نکنید.

مشکلات رفع شده از طریق بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی می تواند طیف وسیعی از عیوب و نگرانی ها را اصلاح کند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر پرداخت:

 • شل شدن پوست که باعث می شود پلک بالایی روی چشم، پایین بیاید.
 • افتادگی بیش از حد شدید پوست که در خط دید اختلال ایجاد می کند.
 • پف بالای چشم
 • چین و چروک طبیعی بالای چشم
جراحی بلفاروپلاستی در مشهد

قبل از جراحی بلفاروپلاستی در مشهد

 • قبل از انجام بلفاروپلاستی، باید با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای این عمل صحبت کنید.
 • پزشک سابقه پزشکی شما را ارزیابی نموده و معاینه فیزیکی انجام خواهد داد.
 • ممکن است از چشمان شما عکس هایی برای مقایسه قبل و بعد جراحی گرفته شود.
 • شاید پزشک از شما بخواهد که مصرف برخی داروها را قبل از عمل متوقف کنید. این داروها می تواند شامل مواردی همچون رقیق کننده های خون، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی باشد. (پیروی از دستورالعمل های پزشک برای کاهش عوارض جانبی بسیار مهم است.)
 • باید حداقل دو هفته قبل از جراحی سیگار را ترک نمایید چرا که استعمال دخانیات می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کرده و خطر بروز عوارض را افزایش دهد.

در طول جراحی

بلفاروپلاستی معمولا با بی حسی موضعی انجام می گیرد. همچنین ممکن است به شما یک آرام بخش خفیف داده شود. در طول این عمل، جراح شما برش های کوچکی را در چین طبیعی پلک ها ایجاد می کند و سپس پوست، چربی و ماهیچه های اضافی را برمیدارد.

روش انجام بلفاروپلاستی در مشهد

همان طور که گفتیم، این جراحی تحت بیهوشی عمومی یا موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود و مدت زمان آن می تواند تا یک ساعت طول بکشد. سه عمل جراحی مجزا وجود دارد که بسته به شرایط شما یکی از آنها انتخاب می گردد:

 • پلک بالا
 • پلک پایین
 • جراحی پلک دوتایی

پلک بالا: جراح عمدتاً به بیمارانی که به دلیل افتادگی پلک بالایی دچار اختلال بینایی هستند، جراحی پلک فوقانی را توصیه می کند. این جراحی پلک، چشم را باز می نماید تا فرم چشم، ظاهری جوان و سرحال پیدا کند.

پلک پایین: جراحی پلک پایین برای از بین بردن چین و چروک و اصلاح پف زیر چشم استفاده می شود تا پوست صاف تری را در اطراف چشم ایجاد کند.

مراحل عمل پلک

مراحل عمل پلک

روش پلک فوقانی

برای شروع، جراح برش هایی را بر اساس خطوط طبیعی پلک های شما بر روی پوست میزند. بریدگی ها حتی ممکن است تا ناحیه پنجه کلاغی کشیده شوند.

سپس جراح پوست را از بافت و عضله جدا نموده و چربی اضافی را از بین می برد. به این ترتیب اغلب پوست و ماهیچه های افتاده اصلاح می گردد. در نهایت تمام برش ها به وسیله بخیه های جذبی، بسته می شوند.

روش پلک فوقانی

روش پلک تحتانی

دکتر، بلفاروپلاستی پلک پایینی را بر روی بیمارانی انجام می دهد که دارای پوست پف کرده در زیر پلک های پایینی خود هستند اما نیازی به برداشتن پوست ندارند.

برای این روش، جراح شما پلک پایین را برش می دهد. این روش معمولا بر روی بیماران جوان با پوست ضخیم و قابلیت ارتجاعی بالا انجام می گیرد تا هیچ جای زخم قابل مشاهده ای باقی نماند.

روند بهبودی پس از بلفاروپلاستی در مشهد

 • پس از جراحی پلک، ممکن است پلک های شما سفت و دردناک شوند. شما می توانید هر گونه ناراحتی را با داروهای مسکن کنترل کنید.
 • امکان دارد تورم و قرمزی پلک ها را تجربه نمایید.
 • شاید دید شما در 24 ساعت اول تار باشد.
 • جراح به شما دستور می دهد که در روز اول سر خود را بالا نگه دارید و برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • در چند هفته اول ممکن است به نور نیز حساسیت داشته باشید.
 • توصیه می کنیم هنگام بهبودی از مصرف الکل و فعالیت بدنی خودداری نمایید و همچنین مهم است که از چشمان خود در برابر آفتاب و هر گونه کثیفی محافظت کنید.
 • توصیه می‌کنیم برای اینکه چشمانتان زمان بهبودی داشته باشند، استراحت نمایید. همچنین باید مراقبت از فرزندان خود را سازماندهی کنید تا بتوانید کاملاً روی یک استراحت با کیفیت وقت بگذارید.
 • بهبودی کامل بلفاروپلاستی حدود سه ماه طول می کشد.
 • بیماران متوجه می شوند که می توانند پس از دو تا سه هفته استراحت به کار و زندگی روزمره خود بازگردند.
 • پس از سه هفته شما مجاز به بازگشت به فعالیت بدنی هستید.
روش پلک تحتانی

خطرات انجام جراحی پلک چیست؟

عمل پلک فوقانی خطرات کمی دارد. با این حال، در جراحی پلک پایین، مشخص است که افتادگی پلک خطری بوده که باید به آن توجه داشته باشید. این موضوع موقتی است، اما در صورت تداوم شاید نیاز به جراحی های بیشتر باشد.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک بلفاروپلاستی

هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در مشهد، مهم است که عناصر خاصی را در نظر بگیرید.

 • ابتدا از جراح پلک خود در مورد سابقه و تجربه وی در مورد بلفاروپلاستی سوال کنید.
 • باید به دنبال جراحی باشید که تجربه و مهارت انجام جراحی پلک را داشته باشد.
 • از پزشک خود بپرسید که برای مورد شما چه برنامه ای دارد. در نتیجه مطمئن خواهید شد که به نتایج ایده آل خود دست می یابید.
 • جراح بلفاروپلاستی در مشهد یک برنامه درمانی مناسب را به شما ارائه می دهد. برای تعیین اینکه آیا کلینیک برای شما مناسب است یا خیر، توصیه می کنیم تصاویر قبل و بعد از آن را با هم مقایسه نمایید. به این ترتیب پیشرفت و نتایج آنها را خواهید دید.
 • توصیه می کنیم که در مورد چند کلینیک معتبر تحقیق نمایید. با تحقیقات کافی در مورد میزان موفقیت آنها و مدت زمانی که در این زمینه فعالیت کرده اند، بهتر می توانید تصمیم خود را بگیرید.

سوالات متداول بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست؟

پلک ها در طول زمان دستخوش تغییرات مختلفی می شوند، از جمله کاهش خاصیت ارتجاعی پوست که منجر به افتادگی پلک های بالایی و ظاهری دائما خسته می شود.
این نگرانی ها اغلب با روش های جراحی که برای ایجاد نتایج چشمگیر و طولانی مدت طراحی شده اند، به بهترین شکل برطرف می گردند. بلفاروپلاستی به شما کمک می کند تا ظاهری جوان را برای چشم ها ایجاد نموده و میدان دید خود را بهبود ببخشید.

انواع بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک بالایی که به آن بلفاروپلاستی فوقانی نیز گفته می شود، یک عمل جراحی است که پوست اضافی را از پلک بالایی برمیدارد. هدف از این روش باز کردن چشم و ایجاد یک خط پلک تازه می باشد.
پف های زیر چشم می توانند شما را خسته تر نشان دهند. در طی عمل پلک پایین یا بلفاروپلاستی تحتانی، جراح برشی را درست زیر خط مژه شما ایجاد می کند تا بافت اضافی را از بین ببرد، پوست را سفت کند و خطوط طبیعی را بهبود بخشد. این مرحله جراحی به چشمان شما ظاهری هوشیارتر و جوان تر می دهد.

آیا بلفاروپلاستی برای من مناسب است؟

بلفاروپلاستی

بهترین گزینه برای این عمل افرادی غیرسیگاری با سلامت عمومی هستند که می خواهند ظاهر چشمان خود را شاداب تر کنند.
در واقع این افراد نباید هیچ گونه مشکل سلامتی که ممکن است در این روش تداخل به وجود آورد مانند اختلالات خونریزی، دیابت، بیماری های قلبی عروقی، نقص ایمنی، عفونت های فعال و برخی اختلالات چشمی را داشته باشند. این شرایط می توانند منجر به خطر بیشتر عفونت، کاهش بهبود، خونریزی جدی و سایر عوارض مرتبط با جراحی و بیهوشی گردند.

آیا می توانم برای بهبودی به خانه بروم؟

پس از عمل بلفاروپلاستی در مشهد بهتر است در خانه، ریکاوری کنید تا بتوانید به کمک عزیزانتان نیز دسترسی داشته باشید.

جراحی بلفاروپلاستی در مشهد

آیا بعد از جراحی بلفاروپلاستی در مشهد باید دارو مصرف کنم؟

دکتر شما داروهای ضد درد و قطره هایی را برای شما تجویز می کند تا بعد از جراحی پلک از آن استفاده نمایید. اگر در مورد تسکین درد نگرانی دارید، باید این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

آیا می توان جراحی پلک را با روش های دیگر ترکیب کرد؟

برای بسیاری از زنان و مردان، بلفاروپلاستی در مشهد، برای لیفت ابرو، لیفت صورت یا انواع دیگری از عمل های جوانسازی صورت که می تواند شامل انتقال چربی و لایه برداری شیمیایی باشد، مکمل خوبی است.

آیا می توانم همزمان جراحی پلک بالا و پایین انجام دهم؟

اگر مشخص شد که این بهترین گزینه برای نتیجه دلخواه شما می باشد، بهتر است که هم جراحی پلک بالا و هم جراحی پلک پایین را همزمان انجام دهید. به این ترتیب، برای رسیدن به ظاهری که می خواهید، تنها یک دوره نقاهت خواهید داشت.

5/5 - (4 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
طرح و مدل آرایش چشم و ابرو

همه چیز درباره اکستنشن مژه + نکات مراقبت از آن