کلینیک ها

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران از نگاه مردم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

به عبارت ساده، بلفاروپلاستی یک جراحی برای زیبایی چشم است که افتادگی پلک را ترمیم میکند و معمولاً به آن لیفت چشم می گویند.

عمل بلفاروپلاستی را می توان بر روی پلک بالا یا پایین انجام داد تا پوست، ماهیچه و چربی‌های اضافی به طور کامل از بین بروند و ظاهری زیباتر و جوانتر را به کانتور طبیعی چشم بازگرداند.

جراح بلفاروپلاستی در تهران

بلفاروپلاستی چه چیزی را می تواند درمان کند؟

بلفاروپلاستی در تهران به دلایل مختلفی صورت میگیرد:

 • شایع‌ترین موردی که می‌شنویم این است که بیمار به دلیل داشتن پوست اظافی و سنگین بودن پلک‌ها، چشم‌هایش همیشه خسته دیده می شوند.
 • برخی از بیماران نیز ممکن است به دلیل داشتن پلک‌های نامتقارن ناراضی باشند.
 • برخی دیگر به علت افتادگی پلک‌های بالایی دچار انسداد بینایی نسبی میگردند.

تغییراتی که با انجام بلفاروپلاستی رخ میدهد

گاهی اوقات بلفاروپلاستی می‌تواند دید محیطی را که به دلیل پف‌کردن پلک‌های فوقانی ناشی از افتادگی پوست یا رسوبات چربی مسدود شده است، بازیابی نماید.

علاوه بر این، بلفاروپلاستی همچنین می‌تواند افتادگی پلک‌هایی که به اندازه کافی باز نمی‌شوند (وضعیتی به نام پتوز) را برطرف کند.

چه کسانی واجد شرایط جراحی پلک هستند؟

عمل بلفاروپلاستی در تهران تا زمانی که توسط یک جراح باتجربه و ماهر انجام شود عموماً ایمن و مؤثر می باشد. این جراحی در واقع یکی از قابل توجه ترین علائم پیری روی صورت شما را از بین برده و کمک میکند تا ظاهر شما به طرز قابل توجهی بهبود یابد.

اکثر بزرگسالانی که بافت چشم اضافی دارند گزینه خوبی برای عمل بلفاروپلاستی هستند. شاید به همین دلیل است که سالانه عمل بلفاروپلاستی نسبت به لیفت صورت بیشتر انجام میگردد. این جراحی را می توان بر روی پلک بالا، پلک پایین یا هر دو پلک انجام داد.

مزایای بلفاروپلاستی

جوان تر به نظر برسید

جراحی پلک نه تنها بهبودهای چشمگیری را ارائه میدهد، بلکه مزایای آن معمولاً برای سالها باقی میماند. بیماران بلفاروپلاستی معمولاً برای حداقل یک دهه به درمان دیگری نیاز ندارند.

بینایی خود را بهبود ببخشید

افتادگی پلک بالا و پف بیش از حد می تواند بینایی شما، به ویژه دید محیطی را مختل کند. جراحی بلفاروپلاستی بافت اضافی پلک بالا و پایین را برداشته و پوست باقی مانده را سفت میکند تا بهتر ببینید.

بلفاروپلاستی در تهران

اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید

نحوه نگرش ما به ظاهر خود بر نحوه مواجهه با اتفاقات اطرافمان تأثیر می گذارد. اگر احساس می‌کنید که چشم‌هایتان شما را خسته، بی‌حال یا مسن‌تر نشان می‌دهد، ممکن است این موضوع بر اعتماد به نفس و نحوه تعامل شما با افراد اطرافیانتان نیز اثر گذار باشد. جراحی بلفاروپلاستی می تواند چشمان شما را جوان کرده و اعتماد به نفس شما را بازگرداند.

مراحل قبل از جراحی بلفاروپلاستی در تهران

قبل از شروع جراحی، جراح شما را در حالت نشسته معاینه میکند تا ببیند جاذبه چگونه بر روی پوست پلک شما تأثیر می گذارد. سپس نواحی برش بر روی پلک‌های شما با قلم جراحی تعیین میگردد.

بلفاروپلاستی در تهران چگونه انجام میشود؟

بلفاروپلاستی برای هر دو چشم در دستان یک جراح مجرب، کمتر از سه ساعت طول می کشد. برای احساس آرامش بیشتر شما، این روش معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی همراه با آرام بخش پیش میرود. بیمارانی که تحت عمل بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی قرار می گیرند، ممکن است بیهوشی عمومی را تجربه نمایند.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی فوقانی

بلفاروپلاستی فوقانی بر روی ناحیه بین مژه و ابرو تمرکز میکند. این روش شامل از بین بردن پوست و چربی اضافی از طریق برشی است که در چین طبیعی حدقه چشم شما ایجاد میشود.

اگر از قبل، توخالی پلک بالایی وجود داشته باشد، می توان ماهیچه و چربی‌ها را برای دستیابی به ظاهری جوان تر برای چشم، تغییر موقعیت داد. بسته به شرایط شما، جراح بلفاروپلاستی در تهران پوست را با استفاده از بخیه‌های جذبی، بخیه‌های متحرک و یا چسب مخصوص پوست میبندد.

بلفاروپلاستی تحتانی

بلفاروپلاستی تحتانی در ناحیه بین خط مژه پایین و گونه عمل میکند. این روش برای رفع افتادگی پلک تحتانی یا اصلاح پوست، ماهیچه یا چربی اضافی موجود در زیر پلک‌ها انجام میگیرد.

در جراحی پلک پایینی، برش را می توان در زیر خط مژه، از گوشه بیرونی چشم (در ناحیه ای که پنجه کلاغی در آن قرار دارد) یا در سطح داخلی پلک پایین ایجاد کرد تا هیچ برشی از بیرون قابل مشاهده نباشد.

عمل بلفاروپلاستی در تهران

مراقبت های پس از عمل بلفاروپلاستی در تهران

 • اگر بلفاروپلاستی فوقانی را انجام دهید، ممکن است با بخیه‌های بسیار ریز بر روی چین پلک خود به خانه بروید که در عرض 7 تا 10 روز توسط جراح شما برداشته میشود، البته تنها در صورتی که بخیه‌های مورد نیاز از نوع جذبی نباشند.
 • اگر عمل بلفاروپلاستی تحتانی را انجام دهید، بسته به تکنیک مورد استفاده، احتمال دارد که اصلاً نیازی به بخیه نداشته باشید.
 • باید شخصی را با خود بیاورید تا شما را پس از اتمام عمل جراحی به خانه برساند.
 • سعی کنید محیط خانه خود را طوری تنظیم کنید که همه چیزهای مورد نیاز را در دسترس داشته باشید، زیرا در چند روز اول پس از جراحی، با بسته نگه داشتن چشمان خود راحت تر خواهید بود.
 • معمولاً می‌توانید عصر بعد از عمل یا صبح روز بعد از خواب برخیزید و راه بروید.
عمل بلفاروپلاستی
 • به احتمال زیاد تورم و کبودی متوسطی بر روی پوست ظریف اطراف چشمانتان به وجود می آید. وسعت این این کبودی ها در هر بیمار متفاوت است، اما باید در عرض 2 هفته برای جراحی پلک فوقانی و تا چهار هفته پس از بلفاروپلاستی بالا و پایین، کاهش یابد.
 • همچنین برای کمک به کاهش تورم پزشک بلفاروپلاستی در تهران به شما دستور میدهد که به آرامی کمپرس سرد را برای چند دقیقه، سه تا چهار بار در روز، در طول اولین هفته بعد از عمل بر روی چشمانتان نگه دارید.
 • به منظور جلوگیری از تورم ناشی از تجمع مایعات، بهتر می باشد که در حالت نشسته با چند بالش زیر سر خود بخوابید.
 • برای جلوگیری از عفونت در دوران نقاهت پس از جراحی پلک، ممکن است برای شما پماد یا قطره چشمی تجویز شود.
دکتر جراح بلفاروپلاستی
 • به شما توصیه میشود که حداقل به مدت یک هفته از ورزش های شدید اجتناب کنید، اگرچه پیاده روی با سرعت ملایم توصیه میگردد.
 • پزشک همچنین به شما توصیه می‌کند که از عینک‌های تیره برای محافظت از چشم‌هایتان در حین بهبودی استفاده نمایید.
 • بعد از روز 14 پس از عمل استفاده از لوازم آرایشی مجاز خواهد بود.

نتیجه عمل بلفاروپلاستی در تهران

بلفاروپلاستی می تواند به کاهش علائم پیری و بهبود ظاهر چشم کمک کند. مهم است که قبل از انجام این روش با پزشک خود در مورد خطرات و فواید آن صحبت نمایید تا با آگاهی کامل به سراغ آن بروید.

می توانید انتظار داشته باشید که پف و کبودی پس از عمل را تجربه کنید که طی دو تا سه هفته برطرف میشوند. پس از دو هفته، اکثر بیماران به اندازه کافی احساس راحتی می‌کنند که می‌توانند برای پوشاندن هرگونه کبودی، آرایش کنند. نتایج نهایی جراحی پس از چند ماه مشخص خواهد شد.

همچنین باید دستورالعمل های پزشک خود را قبل، حین و بعد از جراحی دنبال کنید تا خطر عوارض جانبی به حداقل برسد. در نتیجه با آماده سازی و مراقبت مناسب می توانید از مزایای طولانی مدت بلفاروپلاستی بهره مند شوید.

جراحی لیفت چشم

آیا نتایج جراحی لیفت چشم من دائمی خواهد بود؟

مهم است که به یاد داشته باشید که لیفت چشم روند پیری را متوقف نمیکند. با گذشت زمان و بالا رفتن سن، این امکان وجود دارد که پوست پلک شما شروع به افتادگی کند یا چروکیده به نظر برسد.

چرا من به عمل پلک نیاز دارم؟

با افزایش سن، پلک‌های شما کشیده می شوند و ماهیچه هایی که از آنها حمایت می کنند ضعیف تر می گردند. بنابراین اغلب چربی‌های اضافی در بالا و زیر پلک شما جمع میشود و در نهایت افتادگی ابروها رخ میدهد.

هیچ کس نمیداند که نتایج لیفت چشم شما چقدر باقی میماند، زیرا نتایج فردی به متغیرهایی مانند وضعیت پلک‌ها برای جراحی، کیفیت پوست و سن شما در زمان انجام جراحی بلفاروپلاستی در تهران بستگی دارد.

اکثر بیماران 10 تا 15 سال پس از جراحی از نتایج بلفاروپلاستی خود راضی هستند. مهم است که با جراح خود گفتگوی کامل داشته باشید و انتظارات واقع بینانه با درک روشنی از آنچه که این روش می تواند و نمی تواند به وجود آورد را تعیین کنید.

جراحی لیفت چشم در تهران

در چنین شرایطی پلک‌های بالایی شما افتاده به نظر می رسند و زیر چشمانتان گود می افتد. برای برخی افراد، وراثت و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می‌تواند در ایجاد پف‌کردگی یا افتادگی پلک نقش داشته باشد.

بعد از جراحی پلک چه انتظاری باید داشت؟

هنگامی که بعد از جراحی از خواب بیدار می شوید، متوجه خواهید شد که دید شما تار شده است. این اتفاق به این دلیل رخ میدهد که یک پماد آنتی بیوتیک غلیظ روی چشم‌های شما مالیده میشود تا از خشک شدن آنها در حین جراحی جلوگیری گردد.

معمولا دکتر بلفاروپلاستی در تهران می گوید که این پماد را چهار بار در روز داخل چشم و بر روی نواحی برش داده شده بمالید. برای جلوگیری از خشکی چشم در طول دوره نقاهت، اشک مصنوعی نیز تجویز میشود.

جراحی پلک در تهران

آیا لیفت پلک خطر یا عوارضی دارد؟

در حالی که تمام جراحی ها شامل برخی از خطرات هستند، عوارض جدی ناشی از بلفاروپلاستی کاملا بعید به نظر میرسد.

به دلیل ماهیت ظریف بافت پلک، کبودی و پف موقت انتظار می رود که ظرف چند هفته برطرف خواهد گشت. در چند هفته اول دوره نقاهت نیز می توان انتظار آبریزش یا خشکی چشم و تاری دید را داشت.

5/5 - (5 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبینا

من تهران نیستم امکان داره بهترین جراح بلفاروپلاستی تو کرج رو هم بهمون معرفی کنید؟

مممنون

×
کلینیک ها

بهترین جراح پلاستیک در تهران از نگاه مردم