کلینیک ها

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران از نگاه (مردم)

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی شکم است که نام دیگر آن تامی تاک می باشد. این عمل زیبایی با هدف از بین بردن چربی و پوست اضافی و بهبود شکل و ظاهر شکم فرد انجام می گیرد. در واقع ابدومینوپلاستی می تواند عضلات ضعیف یا جدا شده را ترمیم نموده و دیواره شکم را تقویت کند.

جراحی ابدومینوپلاستی

بسیاری از بیماران با تمایل به داشتن شکمی خوش فرم به مراکز ابدومینوپلاستی در تهران مراجعه می کنند و می خواهند که زیر نظر بهترین جراحان این منطقه باشند. در این مقاله برای کمک به دستیابی این هدف، ما سعی کردیم با دادن اطلاعات لازم و معرفی تعدادی از برترین جراحان ابدومینوپلاستی در تهران، در این امر به شما یاری نماییم.

افزایش سن، بارداری، جراحی قبلی و تغییرات وزن همگی جزو دلایلی هستند که می توانند باعث بد فرم شدن شکم شوند. توجه به این نکته مهم است؛ بیمارانی که به دنبال ابدومینوپلاستی هستند باید از وزن خود راضی باشند و در آینده برنامه ای برای کاهش وزن یا بارداری نداشته باشند.

شرایط عمل تامی تاک یا ابدومینوپلاستی در تهران

این عمل مناسب برای زنان و مردانی است که در حال حاضر وزنشان متعادل بوده اما چربی شکم و پوستی شل دارند که به رژیم غذایی یا ورزش پاسخ نمی دهد. اگر اضافه وزن دارید، انجام عمل جراحی شکم را توصیه نمی کنیم.

همچنین اگر قصد باردار شدن یا کاهش وزن زیادی دارید، باید این برنامه ها را با جراح خود در میان بگذارید. اسکارهای ناشی از جراحی های قبلی ممکن است نتایج ابدومینوپلاستی را محدود کند. با این حال، در برخی موارد، می‌توان از یک اسکار موجود برای برش جدید استفاده نمود.

از یک جراح خوب باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟

جراح موردنظر باید کیفیت پوست شما، محل اسکارهای موجود، میزان و محل هر گونه چربی اضافی و وضعیت ماهیچه های زیرین را ارزیابی نماید. او همچنین ممکن است درمان های دیگری (مانند لیپوساکشن) را برای دستیابی به نتایج بهتر پیشنهاد کند.

جراح خوب ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی در تهران چگونه انجام میشود؟

برای این عمل تحت بیهوشی خواهید بود. در ابتدا، جراح یک بریدگی درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می کند و آن را از دو طرف گسترش می دهد. طول برش و مقدار پوستی که باید برداشته شود را تعیین نموده و ممکن است ماهیچه های زیرین را با کشیدن، سفت کند. دکتر هر گونه پوست اضافی و شل را از قسمت تحتانی شکم کوتاه می نماید و سپس در اطراف ناف برشی دیگر میزند. با اینکه موقعیت ناف حرکت نمی کند، اما ممکن است در پایان جراحی متفاوت به نظر برسد.

آیا گزینه های جایگزین برای تامی تاک وجود دارد؟

ابدومینوپلاستی در تهران همیشه بهترین انتخاب برای همه نیست. جراح گزینه های دیگری را به شما توصیه می کند که ممکن است به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند. به طور مثال لیپوساکشن یک راه حل جایگزین برای جراحی کانتورینگ بدن می باشد.

جایگزین برای تامی تاک

مینی ابدومینوپلاستی: اگر از ظاهر قسمت پایینی شکم خود ناراضی هستید، شاید این روش برای شما مفید باشد. در این روش فقط یک برش افقی کوتاه زده میشود و دیگر نیازی به برش ناف نیست. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مینی ابدومینوپلاستی پوست شل بالای ناف را اصلاح نمی کند.

لیپوساکشن: اگر خاصیت ارتجاعی پوست و توده عضلانی خوبی دارید، لیپوساکشن به تنهایی برای از بین بردن چربی شکم کافی است. در حالی که اگر شما، پوست اضافی زیاد و شلی داشته باشید ممکن است برای یک عمل لیپوساکشن مناسب نباشید. این گزینه می تواند برای بیمارانی که قصد باردار شدن در آینده را دارند، جذاب باشد و معمولا برای کانتور کردن ناحیه شکم و حذف چربی اضافی به کار میرود.

لیفت بدن: شاید جراح شما، لیفت بدن را پیشنهاد کند، به خصوص اگر کاهش وزن شدیدی را تجربه کرده باشید. بعد از این عمل، یک اسکار در اطراف باسن مشاهده میشود که برای ایجاد لیفت باسن و عقب ران برش داده شده است. جراحی لیفت بدن طولانی تر از سایر روش ها بوده اما نتایج آن بسیار چشمگیر تر می باشد.

لیفت بدن

دوره بهبود پس از عمل ابدومینوپلاستی در تهران

پس از عمل جراحی شکم، بیماران باید برای بهبودی خود وقت کافی را بگذارند. ابدومینوپلاستی یک عمل تهاجمی است و بهبودی آن تا شش هفته طول می کشد. جراح شما را پس از یک تا دو روز بستری شدن در بیمارستان مرخص می کند و پس از ترخیص نیز دستورالعمل های مراقبتی را به شما ارائه می دهد. بیماران باید دو تا سه هفته در خانه استراحت نمایند. همچنین بهتر است که اولین هفته پس از جراحی در بیمارستان قدم بزنند تا از لخته شدن خون جلوگیری گردد.

دو تا سه روز بعد از عمل جراحی شکم درد خواهید داشت. توصیه می کنیم تا زمانی که درد فروکش کند استراحت کنید تا بدن شما بهبود یابد. پس از این عمل، شکم، باسن، ران ها و کشاله ران شما متورم می شوند و شما باید چهار هفته بعد از جراحی، به پشت بخوابید. علاوه بر این، بیماران باید شش تا هشت هفته پس از درمان از فعالیت های بدنی و همچنین به مدت دو هفته از رانندگی اجتناب کنند.

عمل ابدومینوپلاستی در تهران

خطرات و عوارض ابدومینوپلاستی

جراحی مانند ابدومینوپلاستی خطرات مختلفی دارد. معمولاً بعد از عمل جراحی شکم، خونریزی اتفاق می افتد. سایر خطرات عبارتند از:

 • تجمع مایع در زیر پوست: که به عنوان سروما نیز شناخته می شود. به همین دلیل است که جراحان ترجیح می دهند پس از جراحی لوله های تخلیه را برای تخلیه مایعات اضافی جایگذاری کنند. در غیر این صورت جراح شما ممکن است مایعات را با استفاده از سرنگ تخلیه نماید.
 • کندی در روند بهبود زخم: جراح شما در حین و بعد از جراحی به شما آنتی بیوتیک می دهد تا از عفونت جلوگیری شود. این کار به التهاب و بهبود سریع تر زخم ها نیز کمک میکند. اما گاهی اوقات نواحی که در امتداد برش قرار دارند به خوبی بهبود نمی یابند یا از هم جدا می شوند.
 • آسیب یا مرگ بافت: در طول این روش، بافت چربی عمقی پوست شما که در ناحیه شکم قرار دارد ممکن است آسیب ببیند یا از بین برود. سیگار خطر این آسیب را افزایش می دهد. نحوه درمان این آسیب به اندازه ناحیه بستگی دارد. اگر ناحیه کوچکی باشد خود به خود بهبود می یابد.
جراحی ابدومینوپلاستی در تهران
 • تغییر در ادراک احساسات پوستی: این عمل شامل تغییر موقعیت پوست است. این تغییر موقعیت می تواند بر اعصاب ناحیه شکم تأثیر بگذارد. گاهی اوقات حتی می تواند به قسمت بالای ران نیز کشیده شود. بیماران معمولا در این نقاط دچار بی حسی می شوند اما خوشبختانه این مشکل، ماه ها پس از عمل کاهش می یابد.
 • هماتوم یا خونریزی
 • عفونت
 • لخته شدن خون
 • عدم تقارن
 • اثرات نامطلوب بیهوشی

آیا ابدومینوپلاستی در تهران برای همه افراد مناسب است؟

متاسفانه نه. جراح شما امکان دارد در مورد انجام عمل جراحی شکم هشدار دهد اگر:

 • سیگاری باشید.
 • برنامه دارید که در آینده باردار شوید.
 • در روند کاهش وزن هستید یا بعدا می خواهید کاهش وزن شدیدی را تجربه نمایید.
 • یک بیماری مزمن شدید مانند بیماری قلبی و یا دیابت دارید.

آمادگی برای جراحی ابدومینوپلاستی در تهران

شما علاوه بر عوارض جانبی ذکر شده در بالا، باید بدانید که چگونه برای انجام عمل جراحی شکم آماده شوید. قبل از عمل جراحی شکم باید موارد زیر را رعایت کنید:

سیگار نکشید: سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون به پوست می شود که بر کیفیت روند بهبود زخم تأثیر می گذارد. علاوه بر این، خطر آسیب بافتی را افزایش می دهد. پس بهتر است قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید.

از مصرف برخی داروها خودداری کنید: جراح از شما می خواهد که داروهایی مانند آسپرین را که باعث خونریزی می گردند، متوقف کنید. همچنین از شما می خواهد که از خوردن داروهای ضد التهابی اجتناب نمایید.

عوارض ابدومینوپلاستی

وزن ثابتی را حفظ نمایید: از آنجایی که کاهش وزن قابل توجه می تواند نتایج شما را خراب کند، بهتر است حداقل 12 ماه قبل از جراحی وزن ثابتی داشته باشید. اگر قصد کاهش وزن زیادی را دارید، باید قبل از جراحی این کار را انجام دهید.

بعد از جراحی از اطرافیان خود کمک بگیرید: باید ترتیبی دهید که بعد از جراحی و در طول دوره نقاهت شخصی از شما مراقبت کند.

برای جلوگیری از عوارض دارو مصرف کنید: جراح ممکن است به شما توصیه کند که قبل از جراحی خود، یک داروی ضد انعقاد برای جلوگیری از لخته شدن خون مصرف نمایید.

آیا عمل تامی تاک بی خطر است؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی در تهران در بیمارستان انجام می شود. مدت اقامت در بیمارستان دو تا سه روز است. ابدومینوپلاستی یک عمل گسترده بوده و اطلاع از خطرات و فواید آن برای سلامتی شما ضروری می باشد. شما و جراحتان باید در مورد خطرات احتمالی ابدومینوپلاستی مانند عفونت و خونریزی صحبت کنید. چاقی و استعمال دخانیات احتمال بروز این موارد را افزایش می دهد و بر جراحی تاثیر زیادی می گذارد.

نتایج بعد از عمل

بعد از ابدومینوپلاستی در تهران، تفاوت محسوسی در فرم بدن خود خواهید دید. بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که شکم صاف‌تر و کوچکتر به افزایش اعتماد به نفسشان کمک نموده و بنابراین احساس راحتی بیشتری در لباس های خود دارند. با گذشت ماه ها، جای زخم شما نیز محو خواهد شد. اکثر بیماران، اسکار را به عنوان یک مبادله کوچک برای جراحی خود می بینند. ابدومینوپلاستی نتایج طولانی مدت دارد و شما می توانید انتظار داشته باشید که فرم بدنی جدید خود را برای سال های زیادی حفظ نمایید؛ مگر اینکه مقدار قابل توجهی وزن اضافه یا کم کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
64 مقاله

درباره نویسنده
چون به لایف استایل و زیبایی خیلی علاقه مندم این مقالات رو از جاهای مختلف جمع‌آوری میکنم و در قالب یک پکیج کامل برای شما قرار میدم تا نیاز نداشته باشید وقت زیادی رو برای پیدا کردن بهترین افراد در حوزه زیبایی هدر بدید و سریع به نتیجه مدنظرتون برسید.
مقالات
مقالات مشابه
کلینیک ها

بهترین دکتر لیفت پیشانی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه با بالا رفتن سن، تعداد خطوط روی پیشانی بیشتر شده و پوست ابروها شل میشود. اکثر مردم فکر می کنند که اولین…
کلینیک ها

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه انتخاب یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می تواند چالشی مهم باشد. این امر بر اهمیت دقت در انتخاب تخصصی که…
کلینیک ها

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه ایمپلنت در کرج یکی از روش های موثر در ترمیم و بازسازی دندان های از دست رفته است. افرادی که به دنبال…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×
کلینیک ها

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران از نگاه (مردم)